Klasių renginiai

Liaudiškas protmūšis 5 b klasėje

Kovo 4 dieną 5 b klasės mokiniai net dvi pamokas smagiai varžėsi liaudies proto mūšyje. 

Visą mėnesį pasiskirstę komandomis ieškojome patarlių, mįslių, galvojome, kaip vaidinsime pasakėčią, mokėmės greitakalbes ir sukome galvą, kokiu lietuvišku maistu padengsime savo stalą. Tad trečiadienį buvo įdomu, kaipgi seksis 🙂

Vieni kitiems pateikėme įvairių patarlių ir jas aiškinome. Smagu buvo stebėti paruoštus įdomius vaidinimus. Gabrielė Skirgailaitė ir Kipras nustebino savo gebėjimu greitakalbiuoti. Turbūt įdomiausia buvo palaužyti galvą ir pasivaržyti menant mįsles! Žinoma, skaniausia dalis – tradiciniai lietuviški valgiai 🙂 Jų tikrai buvo įvairių ir paskanauti teko daug ko.

Netradicinė pamoka mums davė ne tik galimybę giliau pažvelgti į tautosakos lobyną, bet ir dar kartą parodė, kaip svarbu bendravimas ir bendradarbiavimas.

Kamilė Skrodenytė

5 a apsilankymas policijos komisariate

Vasario 6 dieną 5 a klasės mokiniai domėjosi policininko profesija. Jie aplankė Šakių policijos komisariatą, išklausė išsamų pareigūnės Aušros Mockevičiūtės pasakojimą apie policijos darbą, apžiūrėjo policininko darbo vietą bei įrangą, pabuvojo areštinėje, pasėdėjo apklausos kambaryje ir laikino sulaikymo patalpoje. Mokiniai džiaugėsi netradicine veikla klasės valandėlės metu. 

 

 

 

5 b klasės kelionė į Vilnių

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 5b klasės mokiniai su auklėtoja Aida Celskyte išvyko į ekskursiją Vilniun. Tai buvo pirmoji bendra mūsų ekskursija šiais mokslo metais.

Pirmiausiai Vilniaus kameriniame teatre visi žiūrėjome labai įdomų spektaklį ,,Kalėdų giesmė‘‘. Tai kalėdiškiausia istorija pagal Čarlzo Dikenso kūrinį. Ši istorija apie šykštų ir negailestingą Skrudžą, kuris daugelį metų mylėjo tik save ir pinigus, neragavo meilės ir Kalėdų skonio. Netikėtai prieš Kalėdas jis ima ir supranta, kad viską darė ne taip… Daugumai mokinių spektaklis labai patiko ir paliko gerų įspūdžių.

Pietus valgėme restorane „Charlie Pizza”. Tikriausiai nelabai sveikus, bet tikrai skanius. Juk galima kartais pasilepinti.

Pasisotinę turėjome pusvalanduką prie gražiosios Vilniaus eglutės. Kai kurie nusipirko saldainių, suvenyrų ar pasimėgavo sausainiais su karštu šokoladu.

Dar viena smagi pramoga buvo apsilankymas pramogų parke ,,Moonplay‘‘. Visi linksminomės ,,Jumpspace‘‘ erdvėje. Smagiai prisišokinėjome ir ekskursiją užbaigėme tikrai fantastiškai.

Grįžtant namo autobuse skambėjo juokas ir veidus puošė šypsenos. Nekantriai lauksime kitos ekskursijos.

Kamilė Skrodenytė, 5 b kl.

5 a sostinėje

Gruodžio 4 dieną 5 a klasės mokiniai viešėjo Vilniuje. Čia žiūrėjo nuotaikingą Keistuolių teatro spektaklį „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus”. Po to pasivaikščiojo Bernardinų sode, išbandė Katedros aikštėje esančią „Stebuklų” plytelę, įsitikino, kad sostinės Kalėdų eglutė pati gražiausia. Išvyką užbaigė vizitu Žaislų muziejuje. Kelionė buvo linksma ir turininga.

 

 

 

 

 

 

 

V.Frančiakienė, 5 a kl. auklėtoja

 

6c klasės ekskursija į Druskininkus

Lapkričio 27 dieną 6 c klasės mokiniai susiruošė į Druskininkus. Pirmiausiai aplankėme apverstą namą, pasivaikščiojome aikštėje prie papuoštos kalėdinės eglutės. Nors eglutė dar nebuvo įžiebta, bet atrodė nuostabiai.
Po to keliavome į Druskininkų vandens ir pramogų parką, ten linksmai praleidome laiką ir
atsipalaidavome. Po pramogų vandens parke lankėmės ,,Trolių” picerijoje, privalgėme daug skanios picos.

Ši ekskursija mums labai patiko ir buvo kupina įspūdžių.

Ugnius Petraitis, 6 c kl.

 

 

 

 

 

 

Svečiai 2 a klasėje

2a klasėje Karjeros dieną svečiavosi miškininkas R. Kupstaitis. Jis supažindino mokinius su miškininko profesija, pasakojo, kuo įdomus miškas, kuo jis turtingas. Įdomu buvo klausytis apie įvairius darbus miške, nutikimus ir … susitikimą su vilku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadangi kelios pradinės klasės spalio mėnesį dalyvavo Olimpinio mėnesio projekte, kurį organizavo Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos ministerijos, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, kiekviena spalio mėnesio savaitė buvo skirta įvairioms veikloms, kurios skatintų vaikus aktyviai judėti, kuo mažiau turėti laiko prie įvairių ekranų, sveikai maitintis, rūpintis gera savo emocine savijauta.

Įvairi veikla, skatinanti sveiką gyvenseną, nesibaigė ir lapkritį. Vaikai ir toliau rytais daro mankštą, kalbasi, kaip jaučiasi, stengiasi kuo mažiau naudotis telefonais, kompiuteriais, pataria vienas kitam, kokia veikla būtų įdomi vietoj buvimo prie ekranų.

2 a klasėje apsilankė klasės draugės Julijos tėvelis, kuris supažindino vaikus su savo pomėgiu – čiuožimu snieglente. Buvo įdomu klausytis pasakojimo apie nuotykius kalnuose, žiūrėti filmuotą medžiagą, kuri užfiksuota nusileidžiant nuo kalnų, įsistoti į didžiulius snieglenčių batus. Mokiniai suprato, kad gyvenime svarbu turėti pomėgį, kuris tave pakylėja ir praturtina.

 

 

 

 

2 a kl. mokytoja L.Žurauskienė

Karjeros savaitė. 5 b bibliotekoje.

Lapkričio 19 dieną mes, 5 b klasės mokiniai, lankėmės Šakių viešojoje bibliotekoje. Čia apžiūrėjome vaikų, suaugusiųjų, kraštotyros skyrius, aplankėme skaityklą, edukacinę erdvę. Apie bibliotekininko darbą pasakojo ne viena šios įstaigos darbuotoja. Jos mus perspėjo, kad jei labai mėgstame skaityti knygas, dar nereiškia, jog būdami bibliotekininkais galėsime tai daryti, – deja, tą malonumą galėsime sau leisti tik namuose. Ypač patiko edukacinė erdvė, kur buvo daug smagių užsiėmimų, tad net mus, penktokus, sunku buvo iš ten išprašyti.

Darbuotojos linkėjo ir mums, ir tėveliams skaityti daug knygų bei dalyvauti įvairiuose bibliotekos renginiuose.  Dėkojome bibliotekininkėms už nuoširdų priėmimą ir supažindinimą su įdomia, bet nelengva profesija. Beje, į biblioteką nėjome tuščiomis – dovanų nešėme krepšį savo perskaitytų knygų.

Kamilė Skrodenytė, 5 b kl.

 

 

 

 

 

 

Pas Joną Basanavičių

Išaušo gražus pirmadienio rytas, žadantis daug įspūdžių ir turiningų akimirkų. Mes, 6a klasės mokiniai, išsiruošėme į pažintinę kelionę. Mūsų tikslas aplankyti J. Basanavičiaus gimtinę Vilkaviškio rajone, Ožkabalių kaime. Šiame kaime Jonas Basanavičius praleido savo vaikystę.

Atvykusius mus pasitiko maloni edukatorė, kuri  palydėjo į stubą. Čia vyko turėjo vykti protmūšis. Pasiskirstėme komandomis ir užvirė kova. Laimėjo „Basanavičiaus dukryčių “ komanda.

Neišdildomą įspūdį paliko Vargo mokykla. Patyrėme, ką reiškė mokytis to laikmečio mokykloje, kurioje buvo draudžiama lietuvių kalba. Rašėme ant medinių lentelių, kurios nebuvo patogios, atlikome įvairius pratimus, lavinome atidumą. Teko pajusti žandaro, kuris mus labai išgąsdino, siaubą, supratome, kaip jautėsi vaikai mokydamiesi baimėje.

Vėliau pasivaikščiojome po parko ąžuolyną, apžiūrėjome klėtį, kurioje vykdavo vaidinimai, įvairūs pasirodymai. Diena praėjo nenumaldomai greitai, ji buvo pilna gražių įspūdžių ir gerų emocijų. Su gera nuotaika grįžome namo!

Austėja Verpečinskaitė, 6 a klasė

 

 

 

 

 

Kelionė į Rumšiškes

Gražų  gegužės 22 dienos rytą 2 d klasės mokiniai išvyko į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Pasižvalgėme po etnografinius Lietuvos regionus,  kur kiekviename stūkso būtent tam regionui būdingi trobesiai, svirnai, klėtys, tvartai, klojimai, daržinės, malūnai.  Pasėdėjome pradinės mokyklos suoluose, papietavome prie malūno. 

Ši kelionė, leido mums suprasti, kad ir Lietuvoje yra daug gražių ir įsimintinų vietų, kurias kiekvienas  vaikas turėtų pamatyti.

2 d klasės mokytoja N.Jankauskienė

Liaudies „proto mūšis” 5 b klasėje

Ne vieną pamoką kalbėję apie lietuvių liaudies kūrybą, minę mįsles bei aiškinęsi įvairias patarles, vasario 28 dieną 5 b klasės mokiniai dalyvavo neįprastoje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje – vyko liaudies „protų mūšis”.

Iš anksto gavę užduotis, penktokai dirbo grupėmis ir suko galvas, kaip geriau pasirodyti. Teko ir pasakėčią sekti, ir greitakalbes berti, ir patarlėmis su bendraklasiais dalintis. Turbūt smagiausia buvo aiškinti frazeologizmus bei minti mįsles. Kad jėgų energingai varžantis nepristigtų, kiekviena komanda lietuviškais valgiais pasidengė stalus. Ir patys užkando, ir draugus pavaišino.

Visos grupės stengėsi. Buvo smagu matyti besišypsančius, bet kartu ir mąslius mokinių veidus. Pamoka pavyko!

Pirmoji pagalba 2 d klasėje

Vasario 28 dieną 2 d klasėje įvyko  klasės valandėlė „Pirmoji pagalba“. Mokymus vedė mokyklos Visuomenės  sveikatos priežiūros specialistė J.Gražinskienė. Vienas iš uždavinių buvo suprasti, kaip tinkamai elgtis, ištikus nelaimei, mokytis suteikti pirmąją pagalbą draugui. Taip pat specialistė papasakojo apie mediko profesiją. Tai buvo įdomi ir naudinga klasės valandėlė. Nuoširdžiai dėkojame sveikatos priežiūros specialistei.

Informacija ir nuotraukos  2 d klasės mokytojos N. Jankauskienės

5 a klasės viktorina

Vasario 14 dieną 5a klasės mokiniai paminėjo Vasario 16 – osios dieną. Kuo svarbi ši diena? Kiek apie ją žino vaikai?

Šia tema klasės seniūnas Kajus ir seniūno pavaduotoja Gintarė R.  paruošė klausimus viktorinai ,,Ką žinau apie Lietuvą?”. Dalyvavo 3 komandos: geltona, žalia ir raudona. Užduotys buvo įvairios ir labai įdomios. Iš nuotraukų teko atpažinti garbius Lietuvos žmones, atsakyti į klausimus apie gimtojo krašto geografiją bei spaudą. Laimėjo žalioji komanda! Jie teisingai atsakė į daugelį pateiktų klausimų.Visi dalyviai buvo apdovanoti prizais. Dėkojame Jorio tėveliui už dovanėles!

Vasario 16 diena – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, per kurią pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Šią dieną turėtų minėti kiekvienas žmogus, mylintis savo gimtąjį kraštą.

Valerija Mieliauskaitė, 5 a kl.

 

Dantukai

Vasario 13 dieną 1b klasės mokinius aplankė burnos higienistė M. Barborinienė. Ji vaikams kalbėjo apie burnos higienos svarbą ir dantų valymosi techniką. Viešnia padėjo vaikams išsirinkti dantų šepetėlius ir dantų pastas pagal amžių. Visi drauge tobulino dantų valymosi įgūdžius:  išsiaiškino, kada ir kiek minučių reikia valytis dantis, iki kelerių metų dantis turi išvalyti tėvai, kaip išsivalius dantis taisyklingai pasidėti dantų šepetėlį ir dar daug visko. Mokiniai išmoko ne tik daug naujų dalykų, bet prisiminė ir užmirštus.

 

 
 6 d Advento vainikas
 

6 d klasės mokiniai labai laukia pačių saldžiausių švenčių metuose. Ta proga jie kartu su auklėtoja tik iš saldainių pasigamino Advento vainiką, kurį ragaus per kalėdinį žiburėlį.

 

Kalėdinės dirbtuvės 4 c klasėje

4c klasės mokiniai ir tėveliai gruodžio 3 vakarą rinkosi į „Kalėdines dirbtuves”. Visi kartu gamino žaisliukus klasės eglutei ir ją papuošė. Smagi veikla bei gražus rezultatas nudžiugino ir vaikus, ir tėvelius.

 

4 b ir 4 c Kaune

Gruodžio antrą dieną 4b ir 4c klasių mokiniai važiavo į Kauno muzikinį teatrą, kur žiūrėjo baletą „Sniego karalienė”. Po jo aplankė Kauno eglę, susitiko ir Kalėdų Senelį.

 

6 c filme „Tarp pilkų debesų”

Lapkricio 23 dieną su klase važiavome į filmą ,,Tarp pilkų debesų”, kuris paremtas tikra tragiška istorija. Čia pasakojama apie Lietuvos praeitį – trėmimus. Ekrane matomi vaizdai privertė susimąstyti apie tai, kiek vis dėlto daug turime. Žiūrint filmą buvo sunku susilaikyti ir neverkti. Tenka pripažinti, jog iki šio filmo gerai nesupratome, ką teko patirti lietuviams. 

Simona Šimaitytė, Kamilė Saldukaitė, Luka Rašimaitė

6 b sostinėje

Lapkričio 18 dieną 6b klasės mokiniai kartu su auklėtoja J.Kuncaitiene ir teatro mokytoja V.Meškaitiene svečiavosi Vilniaus Mažajame teatre ir žiūrėjo spektaklį „Mama katinas“. Po jo aplankė Vilniaus katedrą ir LPC „Panorama“. 

Išvyka į Kudirkos Naumiestį

4b ir 4c klasės mokiniai lapkričio 15 dieną Kudirkos Naumiestyje aplankė  Širvintos, V. Kudirkos muziejus, V. Kudirkos kapą, apžiūrėjo paminklą, Prano Sederevičiaus sukurtą skulptūrų ansamblį. Ketvirtokai susipažino su muziejininko profesija, praplėtė istorines žinias apie V. Kudirkos gyvenimą, jo nuopelnus mūsų kraštui.

 

 

Stovykla Rumšiškėse

Grupė 8 b ir 8 c klasės mokinių spalio 26 – 28 dienomis laiką leido vaikų sveikatinimo stovykloje Rumšiškėse. Čia dalyvavo aktyviuose fiziniuose, teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose. Labiausiai patiko „Aktyvios veiklos formos – tradiciniai vaikų žaidimai“, „Jodinėjimas žirgais – žirgų terapija“, „Sveikuoliškas gyvenimo būdas – gydomoji augalų galia“. Visi džiaugėsi puikiai praleistu savaitgaliu.

 

3b klasės akcija “PAGAUK LAISVĖS VĖJĄ”

3b klasės mokiniai ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį minėjo, ir sveikatą stiprino, ir kūrybinį darbą iš antrinių žaliavų “Laisvės vėjo gaudyklės” gamino. O pagaminę mokyklos kieman išgužėjo ir patikrino, ar pavyks laisvės vėją pagauti. PAVYKO!

Informacija mokytos V.Čereškevičienės

Įdomi pasaulio pažinimo pamoka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vasario 7 d. 1 b klasėje įdomią pasaulio pažinimo pamoką apie sliekus vedė Vido mama Marina Liutkaitienė. Ji ne tik demonstravo pateiktis ir vaizdžiai pasakojo, bet paruošė mokiniams ir kūrybinių užduočių.

Informacija ir nuotraukos mokytojos J. Daniliauskienės

 

“Zipio draugai”

1d klasės mokiniai nuo spalio mėnesio pradėjo dalyvauti tarptautinėje ankstyvosios prevencijos programoje „Zipio draugai“. Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti sunkumus, suvokti ir kalbėti apie jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Antradienį mokiniai džiaugėsi kalėdinėmis dovanomis, dainavo, žaidė lietuvių liaudies ratelius. Nepamiršo savo draugo Zipio. Pirmokėliai kartu su Zipiu laukia didžiųjų metų švenčių – Kalėdų.

Informacija ir nuotrauka mokytojos Nijolės Jankauskienės

Daugybė įspūdžių

Mes, 8 a klasės mokiniai su mokytojomis Rita Endriukaitiene ir Ingira Jakiene, gruodžio 10 d. aplankėme Vilniaus ir Kauno kalėdines egles ir žiūrėjome Piotro Čaikovskio baletą „Spragtukas“ Vilniaus operos ir baleto teatre.
Baletas mums padarė didžiulį įspūdį. Kokia muzika! Kokios dekoracijos! Kokia aplinka!
Grįžome pilni įspūdžių, laimingi ir dėkingi mokytojoms už kelionę.

Aurėja Povilaitytė, 8 a kl.

Klasės valandėlė su floriste

Trečiadienį, per klasės valandėlę, sulaukėme viešnios. Į 3 b klasę atėjo Nutauto mamytė Rasa. Ji kuria įspūdingus rankdarbius, puošia pobūviams sales, kuria dailias gyvų ir dirbtinių gėlių puokštes bei kompozicijas. Ji – floristė. 
Vaikai atidžiai klausėsi ir sužinojo, kad ir šiame darbe reikia laikytis tam tikrų taisyklių, daug žinoti apie augalus ir dirbti labai kruopščiai bei nuoširdžiai. Gausybė puokščių nuotraukų vertė aikčioti ir grožėtis.
Vėliau gavome ir dovaną klasei – Advento vainiką. Susidomėję stebėjome, kaip buvo kuriamas šis darbelis, klausėmės patarimų. Gal net pabandysime panašų sukurti namuose. O pabaigoje, žinoma, padėkojome ir nusifotografavome.

Informacija ir nuotraukos mokytojos Virginijos Čereškevičienės

 

Mus džiugino „Roshen“ saldusis pasaulis

Ankstų spalio 25d. rytą su pakilia nuotaika skubėjome ne į pamokas, bet į labai laukiamą ekskursiją. Išvykome į Klaipėdą. Pirmas sustojimas Aukščiausioje automagistralės vietoje. Trumpam iššokom pramankštinti kojas, įkvėpti gryno oro, pasidaryti keletą nuotraukų. Kuo labiau artėjome prie Klaipėdos, tuo oras prastėjo, bet tai mūsų negąsdino. 

Pasižvalgę po senamiestį, Kalvystės muziejų, nuvykome į „Roshen“ saldainių fabriką. Kadangi iš anksto buvome gavę taisykles, su kuriomis susipažinome klasės valandėlės metu, prie įmonės įėjimo nekantriai laukėme ekskursijos vadovės.

Prieš patenkant į gamybines patalpas buvome griežtai perspėti, kad galime turėti tik telefoną pasidaryti nuotraukai ir jokių kitų daiktų. Fotografuoti buvo galima tik gavus ekskursijos vadovės leidimą. Kadangi labai norėjome pamatyti, kaip gaminami saldainiai, tai be jokių ginčų sutikome su visomis mums pateiktomis sąlygomis. Taigi „pasipuošę“ mums išduota specialia apranga – chalatu, kepuraite ir antbačiais – nuskubėjome plautis rankų ir pradėti profesinio veiklinimo dieną.

Ekskursijos vadovė pakvietė eiti į kino salę. Čia ji trumpai papasakojimo apie „Roshen“ korporacijos susikūrimą, gaminamą produkciją. Pažiūrėjome kino siužetą apie „Šokolado fabriką“ ir kaip gaminamas šokoladas. Sužinojome, kad įmonė dar turi saldainių fabrikus Ukrainoje, Vengrijoje, kur gamina šokoladinius saldumynus, o  čia, Lietuvoje, – karamelinius.

Taigi mes tapome konditeriais. Ėjome į gamybines patalpas, kur savo akimis pamatėme visą karamelinių saldainių gamybos procesą. Ekskursijos vadovė paaiškino visą gamybos procesą, kokių reikia produktų, kad pagamintų skanius karamelinius saldainius. Pamatėme saldainių gamybos procesą nuo pat pradžios, kai pradedama virti karamelė, iki pabaigos, kai saldainiai buvo suvynioti į popierėlius. Taip pat turėjome galimybę pamatyti, kaip konditeriai gamina rankų darbo saldainius.

Susipažinę su gamybos procesu nuskubėjome į karamelės gamybos pamoką, kurioje turėjome galimybę savarankiškai pakartoti profesionalių konditerių darbą. Visi pasigaminome savo rankų darbo ledinukus. Ekskursijos pabaigoje dar gavome po krepšelį saldžių dovanėlių ir iš ekskursijos vadovės sužinojome, kad šiame fabrike iš mūsų rajono lankėmės pirmieji!

Įspūdžiais ir nuotraukomis dalinosi 6 b klasės mokiniai

Žydų genocido diena

Rugsėjo 22 d., Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos išvakarėse, 5a, 5 b, 5 c klasių mokiniai su istorijos mokytojomis Jolanta Kuncaitiene ir Rita Mauziene dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Jie aplankė Batiškių kapines, kur palaidoti karo metais nacių nužudyti Šakių žydai, ir pagerbė jų atminimą: prie paminklo aukoms iš lauko akmenėlių sudėjo simbolinį antkapį, uždegė žvakes, kalbėjosi apie žydų genocidą, skaudų Šakių žydų likimą.

Vėjo malūnėliai ir saugus eismas

Spalio 9 – 14 dienomis  mokykloje vykusių meno dienų metu Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė ir specialistė etnografijai Inga Petkūnaitė į kūrybines dirbtuves pakvietė 6 a klasės mokinius. Jie kūrė palankaus vėjo malūnėlius. Spalvingi darbai papuošė mokyklą.

Kadangi Šakių „Varpo“ mokykla dalyvauja saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2017“, kurį vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, mokyklos direktorius ir muziejaus darbuotojos surengė akciją: mokiniams linkėjo būti matomiems kelyje ir gatvėje,  dalino šviesą atspindinčias saugaus eismo priemones.

Informacija ir nuotraukos Zanavykų muziejaus.

Lankėmės Šakių kelių tarnyboje

Spalio 18 dieną 3 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Virginija Čereškevičienė lankėsi mano tėtės darbovietėje – Šakių KT – Marijampolės regiono keliai.

Čia didelį įspūdį paliko druskos ir smėlio kalnai. Visiems labai rūpėjo ir didžiulė cisterna, kuria vežama smala. Visokių traktorių, barstytuvų, autogreiderių dydis ir ryškios spalvos domino ne tik berniukus. Apžiūrėję teritoriją, susirinkome poilsiui ir pasitarimams skirtoje patalpoje. Čia laukė dar daugiau staigmenų. Visi gavome po atšvaitą, kad visada būtume matomi, klasės bibliotekėlę papildys puiki knyga apie kelio ženklus ir taisykles. O kur dar lankstinukai, atvirukai ir net keletas ryškiaspalvių liemenių!

Padėkojome ir pažadėjome visada segėti atšvaitus bei stebėti kelio ženklus, būti atidūs ir drausmingi gatvėse bei keliuose.

Tomas Plioplys, 3 b klasė

Fotografijos auklėtojos Virginijos Čereškevičienės

Pamoka su šunimis 1 b klasėje

Spalio 4 diena – Pasaulinė gyvūnų globos diena. Paulos tėveliai Jurga ir Robertas Vizgirdai pravedė pamoką 1 b klasėje. Į svečius atvyko ir Somojedų veislės šunys Luma ir Amegas. Šie šunys yra daugelio konkursų nugalėtojai. Tėveliai parodė, kiek taurių ir prizų yra laimėję, papasakojo apie šios veislės šunis, mokė, kaip saugiai elgtis su gyvūnais, kaip juos prižiūrėti. Mokė būti atsakingais už savo augintinius. Luma ir Amegas labai draugiški, mielai leidosi paglostomi. Visi vaikai buvo pavaišinti saldainiais su šių šuniukų atvaizdais.

Informacija ir nuotraukos auklėtojos Jūratės Daniliauskienės

3 b klasės renginys „Popietė prie verpimo ratelio“

 

Kartą, besilankant pas prosenelę Albinutę, pamačiau, kaip ji verpia vilnas. Nedvejodamas norėjau pabandyti. Man patiko! Tada pagalvojau, kad šis vilnonių siūlų atsiradimo procesas būtų įdomus ir mano klasės draugams.

Vieną saulėtą popietę į mūsų kiemą sugužėjo visa 3 b klasė. Mus pasitiko mano mamytė, tėvelis, sesutė ir prosenelė. Mokytojai ir draugams pristačiau savo mylimą prosenelę ir papasakojau, ką ji mums šiandien parodys.

Albinutė sėdo prie verpimo ratelio ir verpdama pasakojo apie senuosius darbus: kada ir kaip avis kirpdavo, kaip vilnas skalbdavo, karšdavo, kaip verpdavo ir vėliau iš siūlų megzdavo kojines. Įdomiausia, kad visa tai darė prie titnago pagalba įžiebtos ugnies.

Vėliau mes daug klausinėjome, net virbalus ir kojinių akis suskaičiuoti bandėme… Gražiai padėkoję už įdomią popietę visi kartu nusifotografavome. Tos dienos įspūdžiai tikrai išliks ilgam.

Matas Jasaitis,  3 b klasė

Nuotraukos mokytojos Virginijos Čereškevičienės

LINKSMASIS ŠEŠTADIENIS

Gegužės 27 dieną mes, 8 c klasės mokiniai, gaila, kad ne visi, keliavome į ilgą kelionę. Tai buvo paskutinė klasės ekskursija prieš išsiskyrimą. Kai kas net apsiverkė, kad daugiau tokių šaunių kelionių nebus.

Taigi pirmiausia vykome į Vilnių. Apžiūrėjome Pinigų muziejų. Tiesa, šeštadieniais muziejaus darbuotojai lankytojams nepasakoja apie eksponatus, bet mums padarė išimtį: juk iš taip toli atvykome. Muziejus nedidelis, bet kiek jame įdomių eksponatų! Patiko iš baltų lietuviškų centų sudėta piramidė, pamatėme pinigus su žvėreliais, kurie cirkuliavo prieš litus, ir daugybę kitokių eksponatų. Sužinojome, iš kur kilo pinigų pavadinimai, pasisvėrėme, kad žinotume, kiek patys kainuotume, jei būtume auksinė, sidabrinė ar platininė valiuta. O kiek veiklos ten buvo! Net klasės nuotrauką aparatas padarė, nes teisingai atsakėme į klausimus apie pinigus. Sunku viską aprašyti, reikia pamatyti patiems. Gavome ir dovanų. Ir viskas nemokamai!!! Mums tai labai patiko.

Apžiūrėję muziejų pasivaikščiojome po Vilnių. Katedros aikštėje Miglė sugalvojo nemokamą akciją  „Apsikabinkime“. Pora, kuriuos įtraukėme į „akciją“, buvo užsieniečiai. Jie maloniai nustebo ir sutiko su mumis apsikabinti, o mes dar patobulinome anglų kalbos žinias.

Vakare atvykome į Kauną. Kauno muzikiniame teatre stebėjome operetę „Balius Savojoje“. Operetė labai patiko. Dėkojame muzikos mokytojai Ingirai Jakienei, kuri išrinko spektaklį ir padėjo nusipirkti bilietus.

8 c klasės informacija ir nuotraukos

 DABAR ŽINOSIME

Paskutinės mokslo metų savaitės 8 c klasės mokiniams buvo labai įdomios. Gegužės 26 – ąją  ėjome į Valstybinės mokesčių inspekcijos Šakių skyrių. Buvo labai įdomu sužinoti, kur panaudojami tėvelių ir mokytojų sumokami mokesčiai. VMI darbuotojai mums papasakojo apie šios įstaigos atliekamas funkcijas. Paskui suorganizavo viktoriną. Atsakę į klausimus, gavome dovanėlių, jomis pasidalinome su kitais klasės draugais. Darbuotojai mus pakvietė apžiūrėti kabinetus. Dabar žinosime, kur tėveliai eina deklaruoti pajamas, kur perka verslo liudijimus. Netruks praeiti 4 – 5 metai, mes tapsime pilnamečiais ir patys turėsime čia lankytis. Už suteiktą informaciją dėkojame VMI Šakių skyriaus darbuotojams.

EKSKURSIJA Į KAZLŲ RŪDĄ

Šį kartą pakankamai ilgai rinkomės savo ekskursiją ir galiausiai nusprendėme gegužės 26 dieną vykti į Kazlų Rūdą, į „Laimės namų“ sodybą, kuri yra miško apsuptyje.

Ten nakvojome palapinėse, kūrėme laužą, žaidėme įvairius žaidimus, gaminome amuletus iš medžio, žaidėme smiginį. Labiausiai mums patiko žaisti tinklinį, nes auklėtoja Rita Čižauskienė pasiūlė žaisti netradicinį tinklinį: žaidėme 55 cm skersmens  gimnastikos kamuoliu. Šis žaidimas įtraukė visus klasės draugus ir kėlė daug juoko, nes didelį kamuolį buvo sunku valdyti.

Sodybos šeimininkai mus vaišino vegetariškais, tačiau labai skaniais patiekalais, labiausiai visiems patiko vegetariška pica. Skanavome sodybos šeimininkų surinktų žolelių arbatos.

Planavome miegoti palapinėse, bet mums labai patiko sėdėti prie laužo ir dainuoti dainas bei kalbėtis, todėl visą naktį ten ir praleidome, o tie kurie buvo labai pavargę, ėjo miegoti. 

Ryte pavalgėme labai skanius pusryčius ir pažaidę žaidimų ėjome į 10 kilometrų žygį. Keliavome į aukščiausią Kazlų Rūdos vietą. Eidami dainavome ir kalbėjomės, tad laikas neprailgo. Kai grįžome, buvome pavargę, bet nesigailėjome, nes vieta buvo labai graži.

Mūsų klasė visada puikiai sutardavo, tačiau dabar dar labiau suartėjome. Namo grįžome labai nuvargę, tačiau su gerais įspūdžiais.

Miglė Skakauskaitė,  7 d kl.

Nuotraukos  auklėtojos Ritos Čižauskienės

Ekskursija į Rumšiškes

Gegužės 24 dieną išvykome į Rumšiškes. Aplankėme Lietuvos liaudies buities muziejų. Gidas papasakojo apie skirtingus Lietuvos regionų žmonių papročius, jų buitį. Apžiūrėjome trobesius, vaikų žaislus, senovinius įrankius. Bandėme vaikščioti su kojūkais, šaudyti iš lanko. Edukacinėje pamokėlėje „Šokime, žaiskime, grokime ir dainuokime kartu“ susipažinome su įvairiais liaudies instrumentais, jais grojome, išmokome naujų žaidimų.Džiaugiamės, kad sužinojome daug naujo ir smagiai praleidome laiką.

2c klasės mokiniai

Šeimos diena

Gegužės 15 – oji yra šeimos diena. Sugalvojome pakviesti savo tėvelius į sporto šventę. Klasėje jiems deklamavome eilėraščius apie sportą, jo naudą mūsų sveikatai. Žinoma – reikia ir mankštos, kad raumenis nepatemptume. Tad su pagalba Flinto dainos visi kartu pasimankštinome. Sporto salėje kartu su tėveliais dalyvavome estafetėse, žaidėme kvadratą. Buvo įdomu, linksma ir labai patiko sportuoti visiems kartu.

2c klasės mokinė Gabija Stanaitytė

Sudargo piliakalniai

2017 – ieji paskelbti Piliakalnių metais. Atšilus orui nusprendėme aplankyti Sudargo piliakalnius. Apie juos plačiau sužinoti mums padėjo Valerija Endriukaitienė. Į piliakalnius kopėme gana ilgai, grožėjomės kraštovaizdžiu, tekančiu Nemunu. Ošė aukšti medžiai, čiulbėjo paukščiai. Ši išvyka sujungė į vieną pasaulio pažinimo ir kūno kultūros pamokas. Grįžome pavargę, bet pilni gerų emocijų.

2c klasės mokinė Gabija Statkutė

Mielas svečias klasėje

Vieną gražų gegužės rytą mūsų klasėje apsilankė ypatingas svečias. Tai buvo baltas ir švelnus kaip šilko patalai šuo vardu Amigo. Mes su juo susipažinome, pasidžiaugėme ir paglostėme. Amigo šeimininkė mums papasakojo apie šunis ir apie bendravimą su jais, pamokė, kaip tinkamai apsiginti. Jeigu tu tupi su draugais ir žaidi, o atbėgęs šuo bando tave užpulti, tai reikia tinkamai sugniaužti kumščius ir rankomis saugiai užsidengti ausis ir galvą. Sužinojome ir daugiau svarbių dalykų.

Pamokai pasibaigus, mes fotografavomės. Šunelis labiau norėjo ne fotografuotis, o išdykauti. Jis vis nubėgdavo pas savo šeimininkę. Taigi, pakvietėme kartu nusifotografuoti ir ją.

Mums labai patiko ši pamoka.

Austėja Kalesinskaitė, 2b klasė

Mokytoja pasakė, kad trečiadienį pirmą pamoką mūsų laukia staigmena. Įėję į klasę labai nustebome ir apsidžiaugėme. Į mus žvelgė didelis, pūkuotas, minkštas ir švelnus samojedų veislės šuo Amigo.

Pamoką  vedė ne mokytoja Aida, o šuniuko šeimininkė. Papasakojo kaip prižiūrėti augintinį, kaip prieiti prie šuniuko, jį paglostyti, kaip elgtis, kai tave užpuola šuo. Tačiau nuskambėjo skambutis ir pamoka baigėsi. Mielas, didelis ir labai pūkuotas šuniukas išėjo aplankyti kitų vaikų mokykloje. Mums patiko jam duoti skanėstų ir kartu fotografuotis.

2c kl. mokinės Gabrielė Blažaitytė ir Aurėja Šedbaraitė

Klasėje matyti  vaikus – įprasta, bet tiek daug mamų suoluose – kažkas neįtikėtina…

visi 2b su mamomisMamytės, pakviestos išbandyti piešimą ant šilko, vieną gražų gegužės vakarą susirinko į užsiėmimą. Ši pamokėlė prasidėjo kitaip nei tikra pamoka – vaikų šypsenomis, gražiais sveikinimų žodžiais ir dainų skambesiu. Netikėta ir jaudinanti užsiėmimo pradžia. Nors vaikų akyse švytėjo meilė ir džiaugsmas, mamų skruostais riedėjo  ašaros… „Norėtųsi pabūt ilgiau su tavimi, nors laiko, deja, vis maža…“ – Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiai, sklindantys iš vaikų lūpų, graudino širdis ir įtikino, kokia brangi kiekviena akimirka, praleista kartu.

Tai buvo įžanga į mūsų tolimesnį darbą. Netrukus   išgyventi jausmai  persikėlė ant natūralaus plonyčio, trapaus audinio – šilko. Šakių „Žiburio“ gimnazijos dailės mokytoja Audronė Vorevičienė supažindino su tapybos ant šilko istorija bei technika. Nesvarbu, kad daugumai tai buvo pirmas bandymas, visi norėjome kuo greičiau pradėti tapyti. Po geros valandėlės grožėjomės tuo, ką įamžinome šilko  rėmeliuose. Juose atsispindėjo viskas, kas buvo mūsų širdyse – džiaugsmas, meilė, ramybė, o vaikų „nutupdytas“ drugelis ar besišypsanti saulutė vaizdą tik dar labiau pagyvino. Piešinys, kurį sukuria mama ir vaikas kartu, yra pats mieliausias. Visa tai liko prisiminimuose, nuotraukose ir visų širdyse. Pabendravę ir patobulėję, su gera nuotaika keliavome namo.  Po šios pamokėlės daugumai liko noras  piešti ir toliau.

Už šią progą kūrybiškai mąstyti ir šiltai pabendrauti esame dėkingi mūsų klasės mokytojai Virginijai Čereškevičienei, o už pažintį su daugeliui nauja  meno dalele – mokytojai Audronei Vorevičienei.

2b kl. mokinė Raminta Gudiškytė ir mama Audronė

Vykome į Šakių rajono apylinkės teismą sužinoti apie teisėjo profesiją…

teisejo_profesija2Mūsų klasės tėvų komiteto pirmininkas valandėlės metu pasiūlė apsilankyti Šakių rajono apylinkės teisme ir daugiau sužinoti apie teisėjo profesiją, pamatyti teismo salę, vaikų apklausos kambarį. Pasiūlymas patiko ir mes vieną dieną ten nukeliavome.

Teismo pastate mus pasitiko laikinai einanti teismo pirmininko pareigas teisėja L.Antanaitienė, palydėjo į teismo salę ir paprašė trumpai luktelėti. Netrukus ją pamatėme persirengusią teisėjos mantija, kurią visada apsirengia eidama į bylos nagrinėjimą. Nesitikėjome, kad tą dieną patys tapsime nukentėjusiais, kaltinamaisiais, liudininkais, advokatais, prokurorais, teisėja ir teismo sekretore. Nors teismo procesas buvo suvaidintas, tačiau teko jaudintis skaitant pasižadėjimą.

Viešnagės metu sužinojome, kokios studijos laukia, norint tapti šios profesijos atstovais, kokios bausmės skiriamos  žmonėms už įvairiausius nusikaltimus, kokios didžiausios yra Lietuvoje paskirtos bausmės už ypač sunkius nusikaltimus. Teisėja mielai atsakinėjo į mūsų klausimus, kurių kilo labai daug ir gaila buvo, kad turėjome išeiti be daugelio atsakymų, nes jau susitikimui skirtas laikas baigėsi. Tačiau L. Antanaitienė, matydama mūsų smalsumą ir norą kuo daugiau sužinoti, pažadėjo dar kartą su mumis susitikti.

5b klasės mokiniai

Įdomus susitikimas

sesesMano sesės Agnė ir Monika yra dvynės. Jos taip pat mokėsi „Varpo“ mokykloje kaip ir aš. Baigusios išvyko studijuoti į Vilnių. Agnė šiuo metu Amerikoje. Ji dirba ekonomikos mokslų daktare. Monika gyvena Vokietijoje. Ji dirba architekte.

Kai jos grįžo, pasikviečiau į klasę. Sesės pasakojo apie savo profesijas ir patarė mums gerai mokytis.  Mes atidžiai klausėmės, o mokytoja, atsidėkodama už įdomų susitikimą, įteikė joms popierinius pelėdžiukus. Vienas iš pelėdžiukų (kaip ir buvome sutarę) su Agne nukeliavo į JAV, į Los Andželo paplūdimį.

Kotryna Kajackaitė, 2b klasė

2017 – ieji paskelbti Piliakalnių metais

piliakalnisPiliakalnis nėra tik kalnas. Jis mena didingą Lietuvos istoriją. Tai mes supratome iš savo mokytojos pasakojimų, perskaitytų knygų, peržiūrėtos vaizdinės medžiagos. Dar mokytoja mums pasiūlė patiems pasikapstyti praeityje. Ir aš supratau, kad kiekvienas piliakalnis turi savo istoriją.

Susipažinusi su praeitimi, mūsų klasė nusprendė dalyvauti respublikiniame knygų skirtukų konkurse „Piliakalnių legendos“. Kūrybinius  darbus reikėjo atlikti grafikos stiliumi panaudojant mitologinius simbolius.

Džiaugiamės savo kūrybiniais gebėjimais ir galimybe fantaziją paversti realybe.

Aretas Žemaitis, 4d klasė
Nuotrauka mokytojos Nijolės Jankauskienės

Technologijų pamoka pas mokytoją Sigitą 

titulVisi laukėme, kada ateis penktadienis, nes mokytojas Sigitas mums žadėjo vesti pamoką.

Pagaliau mes technologijų kabinete. Nustebino medžio kvapas.

Mokytojas mums parodė darbelius, kuriuos daro jo mokiniai, ir pasiūlė mums patiems pasidaryti darbelį iš medžio. Susipažinę su saugaus darbo taisyklėmis, kibome į darbą. Visi gavome iš medžio išpjautas širdeles ir šveitimo popieriaus. Pirmiausia širdelę nušveitėme, kad ji būtų švelni, po to ant jos nupiešėme piešinį. Buvo įdomu deginimo prietaisu piešinį „deginti“. Mūsų mokytoja Jūratė ir mokytojas Sigitas saugojo, kad nenusidegintume pirštų. Mums labai patiko. Išduosiu paslaptį: dar patiko todėl, kad niekada mums pamokos nevedė mokytojas vyras.

Mokytojas paklausė:

– Ar dar norėtumėte tokių pamokų?

Visi sušuko:

– Taip!

Susitarėme, kad po dviejų savaičių vėl galėsime apsilankyti medžio dirbtuvėse ir padirbėti. Laukiame tos dienos.

Mes labai susidomėjome medžio darbais ir Sigitas pakvietė į būrelį. Dauguma vaikų nutarė lankyti šį būrelį. 

Beatričė Aštrauskaitė, 4 b klasė

 

Adventinė popietė klasėVisi laukia pačių gražiausių žiemos  švenčių – šventų Kalėdų ir Naujų metų. Puošiasi klasės, mokyklos langai, koridoriai.

Kad  Kalėdų laukimas būtų malonus ir įdomus, mokytoja padarė Advento kalendorių. Jis padėjo mums geriau suprasti bėgantį laiką ir laukti Kalėdų.

Gruodžio 22 d. mūsų klasė šventė  adventinę popietę, kurios tema – perskaitytų knygų herojai. Visus sužavėjo Dijanos, Vakarės, Ugnės, Karolio, Edilijaus komanda. Mažų grupelių pasirodymai sukūrė jaukią ir šiltą aplinką. Pakili šventinė nuotaika nedingo ir antrojoje karnavalo dalyje.

prie eglėsKitą dieną mes  Kaune Rotušės aikštėje sukomės  eglėje – karuselėje. Po to dramos teatre žiūrėjome spektaklį „Astrida“.

Grįžome laimingi, pilni įspūdžių.

Justas Abromavičius, 4d kl.

Advento vakaronė. Šventų Kalėdų belaukiant

popietėKad tamsiausias laikotarpis praeitų ne taip niūriai, sukvietėme tėvelius kartu su mumis pabūti Advento vakaronėje. Mūsų mokytoja sukūrė jaukią ir šiltą namų aplinką. Šioje vakaronėje susipažinome su senoviniais liaudies papročiais ir tradicijomis. Kartu su tėveliais savo rankomis pasigaminome po žvakelę. Dainavome, šokome, žaidėme įvairius žaidimus, ratelius, minėme mįsles, sekėme pasakas, būrėmės ateitį. Po linksmos vakaro dalies vaišinomės savo suneštomis vaišėmis, dalinomės receptais.

Graži ir smagi buvo vakaronė, bet labiausiai visiems patiko buvimas kartu.

Saulė Varvarinaitė, 2 c kl.

Išvyka į Kauną

muziejujePerskaitę Kalėdų Senelio laišką sužinojome, kad mūsų ir 2 b klasės mokinių laukia kelionė į Kauną. Labai nudžiugome.

Gruodžio 16 dieną leidomės į kelią. Kaune aplankėme zoologijos muziejų, Lėlių teatre žiūrėjome spektaklį „Kalėdų saulė“, susitikome su Kalėdų Seneliu. O kokia graži Kauno eglė! 

Kelionė labai patiko.

2 c klasės mokiniai

 

 Adventinis vainikas

 adventinis vainikasPrieš Adventą 1 b klasės mokiniai susitiko su iš Ispanijos atvykusiomis, Alytuje gyvenančiomis vienuolėmis. Pamokėlės metu išmoko maldelių, sužinojo, ką reiškia adventinis vainikas. Kartu jį pynė. Šis susitikimas vaikams paliko didelį įspūdį.

Mokytojos Živilės Pieniutaitės informacija

Jurbarko gaisrinėje

prie masinu

Lapkričio 23 dieną važiavome į Jurbarką. Gaisrinėje dirba Gabijos tėvelis ir jis pakvietė mūsų klasę apsilankyti. Ugniagesiai drąsūs, atsakingi žmonės. Jie supažindino su savo profesija, darbo įrankiais. Stebėjome, kaip sugeba greitai pasiruošti išvykimui, kaip gelbėja žmogų po avarijos.

2 c klasės mokiniai
Nuotraukos mokytojos Aidos Kriaučiūnienės

Išvyka į paštą

prie pasto

Lapkričio 30 dieną 4 b klasės mokiniai apsilankė Šakių pašte. Čia mus svetingai pasitiko pašto darbuotoja ir papasakojo daug įdomių dalykų. Pavyzdžiui, kad pašte galima gauti siuntinius ir laiškus, kad norint siųsti laišką, reikia turėti voką, pašto ženklą, o svarbiausia – žinoti tikslų adresą. Dar pasakė, jog adresą, kur siunčiama, reikia rašyti voko dešinėje pusėje viršuje, o siuntėjo – kairėje pusėje apačioje.

O ar žinote, kur reikia dėti laišką? Jį reikia įmesti į tam tikrą dėžę šalia langelio. Tiesa, jei nežinote tikslaus indekso, reikia pašte atsiversti storą knygą, kur yra visų Lietuvos miestų ir kaimų indeksai pagal gatvę ir namo numerį.

Mes net nežinojome, jog paštas – tokia įdomi vieta, o laiškas – toks mielas ir laukiamas kiekvieno žmogaus namuose.

Dabar žinosime, kaip reikia rašyti laišką.

Austėja Undraitytė, 4 b kl.

4 b klasė įžengė į teatro pasaulį

ji-ir-jisMūsų klasės kelionė į Kauno lėlių teatrą man labai patiko.

Vos tik įžengėme į lėlių teatrą, aš su nekantrumu laukiau spektaklio. Atsisėdome į savo vietas… Užgeso šviesos ir prasidėjo spektaklis. Jis buvo tarsi stebuklas, kuris prasidėjo žiemos efektais: didelė pūga, šuoliuojantis arklys, nuostabūs garsai. Spektaklyje matėme daug aktorių, kurie vaidino su didžiulėmis lėlėmis. Pagrindinis spektaklio veikėjas buvo duobkasys. Jį vaidino buvęs mūsų mokyklos mokinys Remigijus Endriukaitis. Jis susapnavo sapną, kaip padėti savo šeimininkui. Visą šį sapną mes ir stebėjome. Buvo taip įdomu, kad aš jaučiau taip, tarsi pati ten būčiau.

Po spektaklio mūsų klasės mokiniai susitiko su aktoriumi R. Endriukaičiu. Jis mums aprodė visą lėlių teatrą: lankėmės aktorių persirengimo kambariuose, grimo kambariuose, lėlių sandėliuose ir net lėlių muziejuje. Ten pamatėme daugybę lėlių iš įvairių spektaklių. Remigijus mums papasakojo apie savo vaidmenis, parodė, kaip vaidina su lėlėmis, galėjome patys jas paliesti ir net pavaidinti. Pats didžiausias įspūdis – buvimas scenoje, toje scenoje, kur ką tik buvo vaidinamas spektaklis. Galėjome braidyti po dirbtinį sniegą, vaidinti su spektaklio „Pūgos durys“ personažais – lėlėmis. O lėlės labai sunkios, jas tenka valdyti net keliems aktoriams.

Džiaugiuosi, kad galiu lankyti teatro pamokas ir artimai susipažinti su teatru ir aktoriais.

Austėja Undraitytė, 4 b klasė
Fotografavo mokytoja Vilija Meškaitienė

Pamokos kitaip: šeštokai ir mitologija

6-b3Penktadienį prieš atostogas dviejų šeštų –  6 c ir 6 b – klasių mokiniai į lietuvių kalbos pamokas rinkosi neįprastai. Visi iš anksto buvo suskirstyti grupėmis ir gavę užduotis – pasiruošti pasakoti, vaidinti lietuvių mitologines sakmes, parodyti savo žinias apie mitines būtybes ir pasidengti stalą lietuviškais valgiais. Su nekantrumu laukėme, kas čia bus, nes veikla tikrai neįprasta. Pasidengėme stalus, repetavome sakmes, galvojome komandos pavadinimą. Nuskambėjus skambučiui sėdome prie stalų. Kiekviena komanda gavome po keletą lapelių. Ant jų rašėme įvertinimus kitoms komandoms už komandos pavadinimą, sakmių pasakojimą, patiekalų gausumą ir išradingumą ir už tai, kaip suvaidinome pasirinktą sakmę. Paskutinė užduotis – atsakyti į kelis klausimus. Jie buvo labai sukti!!! Besibaigiant antrajai pamokai mokytoja suskaičiavo mūsų ir savo komandoms duotus taškus ir paskelbė nugalėtojus, kuriuos apdovanojo dešimtukais! Neliko nuskriausti ir kiti dalyviai: jie galėjo pasirinkti, kur bus rašomas tekęs pažymys – į dienyną ar į kaupiamųjų balų fondą.

Po pamokų visi buvome labai patenkinti turėję dvi smagias lietuvių kalbos pamokas! Galėtų tokių būti ir dažniau…

Ema Būdininkaitė, 6 c
Viltė Ažukaitė, 6 b

Aplankėme darželio vaikus

Mes, 4 b klasės mokiniai, aplankėme lopšelio – darželio „Klevelis“ vaikus. Dalyvavome jų projekte  apie rudenėlį.

Vaikams, kurių susirinko pilna salė, Austėja Grigaitytė skaitė  N. Sladkovo pasaką apie rudenį „Baisu Nematomasis“. Vaikams labai patiko, jie ilgai plojo.

Pakalbėję apie rudenį, vaikams parodėme „Makiukų“ lėlių teatro spektaklį „Kakė Makė ir stebuklingas gimtadienis“.  Šis spektaklis suteikė vaikams daug džiaugsmo, nes jie ir patys galėjo jame dalyvauti, pavyzdžiui, Kakės Makės „riaumojimo varžybose“, pavaidinti su mūsų lėlėmis. Po spektaklio prisistatėme, kas vaidinome.

Vaidino Urtė Šabunkaitė, Justas Mikulionis, Austėja Undraitrytė, Dominykas Palubinskas, Rugilė Kutkaitė, Beatričė Aštrauskaitė. Erikas Rindzevičius ir Laurynas Meletaitis buvo scenos pagalbininkai.

Norėdami pradžiuginti darželinukus, mes jiems paruošėme po siurprizą. Pririnkome kaštonų, ant jų nupiešėme šypsenėles ir kiekvienam vaikui, auklėtojoms ir kitiems darželio darbuotojams padovanojome „rudens šypsenėlę“.

Mus apdovanojo saldainių krepšiu. Grįžę į mokyklą, vaišinomės su klasės draugais, nes jie per repeticijas buvo patarėjai ir kritikai.

Beatričė Aštrauskaitė, 4 b
Fotografavo mokytoja Jūratė Daniliauskienė

Skaitykime ir aukime kartu

aidos-kl2 c klasės mokiniai prisijungė prie mokyklos bibliotekos organizuojamos akcijos „Padovanok knygos skirtuką draugui“. Pagamintus skirtukus padovanojo 2 b klasės mokiniams. Jiems ir sau mokiniai palinkėjo: „Skaitykime ir aukime kartu. Skaitykime  ir mylėkime knygeles“.

Mokytojos Aidos Kriaučiūnienės nuotrauka

Išaugo Gyvybės medžiai

Spalio 10 diena Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriuje buvo skirti menui.

Vadovaujami dailės mokytojos Džiuljetos Pečiūnaitytės mokiniai piešė Gyvybės medį. Iš pradžių mokytoja papasakojo, kad tai ypatingas medis. Jo šaknys išsiraizgiusios požemio pasaulyje, didžiulis kamienas teikia prieglobstį žmonėms ir gyvūnams, o šakotas vainikas, remiantis dangų, yra paukštelių karalystė.

Po to kiekviena klasė gyveno po didžiulį popieriaus lapą ir bendromis jėgomis kūrė savo įsivaizduojamą medį. Buvo smagu ir įdomu, todėl greitai iš baltų popieriaus lapų išaugo puikūs Gyvybės medžiai.

 Almantas B., 5 kl.

Spalio 11 dieną į mokyklą ėjome be kuprinių

aidos-k-klaseMokytoja paaiškino, kad šiandien – Meno diena ir puošime savo klasės medį. Pasirodo, jis besąs aštuonių plokštumų „eglė“. Ant jos piešėme geometrines figūras – trikampius, apskritimus, spalvinome akriliniais dažais. Figūros tapo raudonomis, žaliomis, geltonomis, mėlynomis, oranžinėmis. Eglė tapo labai graži. Savo darbą pavadinome „Geometrinių figūrų šokiu“.

Labai patiko dirbti su klasės draugais.

 Saulė Varvarinaitė, Eimantas Puidokas, 2 c
Mokytojos Aidos Kriaučiūnienės nuotrauka

Meno dienos
101_6965

Spalio 11 dieną, antradienį, mokykloje vietoj pamokų  vyko kultūrinė, pažintinė, kūrybinė veikla – Meno diena. Tą dieną  pradinių klasių mokiniai tapo dailininkais.

Mokytoja pasiūlė temą „Čia mūsų namai“. Gavome medį ir turėjome sugalvoti, kam jį skirsime. Aišku, kad medžiuose negyvena žmonės. Tad šį medį skiriame visiems miško paukšteliams ir žvėreliams.

Visi pasiskirstėme  darbus. Vieni  kirpo trafaretus,  kiti piešė paukštelius, žvėrelius. Aš dažiau medį. Dirbome grupelėmis, bendravome tarpusavy, aišku, ir pasiginčyti teko, bet vis tiek buvo gera nuotaika.

Pabaigę darbą,  medį nunešėme į mokyklos koridorių, kad kiti galėtų pasigrožėti. Mokytoja visus pakvietė į ekskursiją. Mokyklos sodas tapo gražiu rudeniniu mišku. Tegul  mokytojai ten eina pailsėti nuo mūsų triukšmo ir išdaigų.

Ši diena buvo viena iš įspūdingiausių, kadangi buvo netradicinės pamokos, o smagus darbas su mokytoja ir klasės draugais. Norėčiau, kad tokių dienų būtų daugiau. Toks laikas leidžia atsiskleisti man ir draugams meninėje, kūrybinėje veikloje. Reikia sugebėti bendradarbiauti ir dirbti drauge, neįžeidžiant vienas kito.

4d klasės mokinys  Daumantas Žemaitis
Meno dienos epizodus fotografavo
mokytoja Nijolė Jankauskienė

Akcija „Diena be mobilaus telefono“

be-mobilaus-titulineSurengti šią akciją pasiūlė mūsų klasės auklėtoja Rita Čižauskienė. Klasė  sutiko. Auklėtoja informavo mūsų tėvus, kad vieną dieną mokiniai pasidės telefonus ir jais nesinaudos. Prieštaraujančių nebuvo. Taigi išaušus rugsėjo 21 dienos, trečiadienio, rytui visi buvome nusiteikę šiam „iššūkiui“.

Pirmos pamokos pradžioje visi sudėjome mobiliuosius telefonus į dėžutę. Iš pradžių buvo sunku. Norėjosi pasižiūrėti, kiek valandų ar per pertraukas pasitikrinti „Facebook“… Juk mes taip įpratę. Bet dienai bėgant pamiršome telefonus ir pradėjome daugiau bendrauti vieni su kitais, o ypač berniukai. Visai nesudėtingai praėjo diena be telefonų, muzikos, žinučių ir socialinių tinklų. Jautėmės artimiau pažinę vieni kitus. Pertraukų  metu jautėme, kad auklėtoja stebi mūsų bendravimą, kaip mes mokame leisti laiką šnekučiuodamiesi, kai kurie daugiau laiko skyrė užduočių pasikartojimui ar tiesiog išdykavo. 

Pasibaigus pamokoms po klasės valandėlės  susigrąžinome telefonus ir aptarėme, kaip leidome dieną nesinaudodami mobiliaisiais telefonais.  Tikimės, šia gera idėja užsikrės ir daugiau mokyklos mokinių.

Gabrielė Šedbaraitė, 7 d
Nuotrauka auklėtojos Ritos Čižauskienės

7a vėl keliauja

glg5Rugsėjo 23 d. 7a išvyko į kelionę po Gelgaudiškį. Pirmiausia aplankėme dvarą. Ten netik klausėmės dvaro istorijos, laimėjome prizus ir atsakinėjome į klausimus, bet ir šokome! Mus išmokė du dvaro šokius. Galėjome pasijausti kaip tikri dvaro ponai ir ponios, nes netik mokėjome du šokius, bet ir šokome su skrybėlėmis ir skrybėlaitėmis. Vyravo gera nuotaika, prisijuokėme. Tada, atsisveikinome su dvaru ir patraukėme tolyn. Ėjome pas klasioką Vytautą, oras buvo nuostabus, tad iš palengvo nužingsniavome iki jo. Apžiūrėjome Vytauto, ir jo tėvų puoselėjamą vynuogyną ir aišku paragavome įvairiausių skonių vynuogių. Tada visi pabendravome, pakalbėjome ir nepastebėjom kaip pralėkė laikas, artėjo vakaras. Visi vėl susėdome į autobusą ir atsisveikinome su rudenėjančiu Gelgaudiškiu.

7A klasės mokinė Aivija Valatkaitytė

Solidarumo bėgimas

solidarumasSolidarumo bėgimas parodo tavo gerumą ir norą padėti. Labai smagu, kad mes, būdami vaikai, turime galimybę padėti kitiems vaikams, kuriems ši pagalba yra labai reikalinga.

Solidarumo bėgimas suvienija mus bendram tikslui – gelbėti vaikus. Nubėgti simboliniai kilometrai virsta suaukotais pinigais. Už šiuos pinigus skurstantys vaikai turi galimybę augti tinkamomis sąlygomis, mokytis ir turėti ateitį.

Aš su savo klasės draugais labai džiaugiuosi, galėdamas prie to prisidėti.

4d klasės mokinys Mantas Šakalys

Dalyvavome Draugystės žygyje

žygisGegužės 31 – birželio 1 dienomis mes, 7 c klasės mokiniai, dalyvavome Draugystės žygyje Sudarge. Įspūdžius klasės auklėtoja Dalia Savickienė užfiksavo nuotraukose. Šiame renginyje dalyvavo ir 5 b klasės komanda.

Dvi dienas gyvenome palapinėse. Antros dienos rytą net mankštą reikėjo daryti. Pripratusiems prie miesto patogumų tai buvo neįprasta.

Abi dienas buvome labai užsiėmę. Dalyvavome įvairiose varžybose, traukėme virvę, piešėme ant asfalto. Kai kas išmoko vaikščioti su kojūkais. Iki trečios valandos ryto šokome diskotekoje. Susiradome daug naujų draugų ir stebėjomės, kad visi žygio dalyviai buvo labai draugiški ir linksmi.

Renginiui baigiantis mums, naujokams, buvo suteikta garbė nuleisti žygio vėliavą. Dovanų gavome kamuolį. O svarbiausia – beveik visą naktį nemiegojome ir net nepajutome, kaip greit naktis prabėgo.

Kitais metais vėl dalyvausime Draugystės žygyje.

Ekskursija į Druskininkus

klasėNorėdami išsirinkti ekskursiją, mes visuomet balsuojame: surašome ant lapukų norimas aplankyti vietas ir suskaičiuojame balsus. Mokslo metų užbaigimui mes išsirinkome Druskininkų UNO parką, nes labai mėgstame vandens pramogas bei aktyvią veiklą.

Kelias į Druskininkus labai ilgas, tačiau mūsų klasė draugiška ir nuobodu tikrai nebuvo. Važiuodami draugiškai  šnekučiavomės, žaidėme žaidimus. Kai nuvykome į UNO parką, instruktorius mus supažindino su griežtomis saugos taisyklėmis. Buvo smagu laipioti medžiuose įrengtomis trasomis. Gaila, kad mūsų amžiaus vaikai gali naudotis ne visomis siūlomomis pramogomis. UNO parke praleidę pusantros valandos, ėjome į vandens ir pramogų parką. Čia mėgavomės vandens pramogomis.

Grįžome namo nuvargę, bet pilni nepamirštamų įspūdžių.

Miglė Skakauskaitė,  6 d kl.

Nuotraukos auklėtojos Ritos Čižauskienės

Saugaus eismo būrelis

su pažymėjimaisRugsėjo mėnesį mokytoja Rita Čižauskienė pakvietė 5 klasių mokinius lankyti „Saugaus eismo“ būrelį. Būrelio tikslas – paruošti mokinius dviratininko teoriniam ir praktiniam egzaminui, t. y., gauti dviratininko pažymėjimą.

Būrelį šiais mokslo metais lankė 32 mokiniai.  Per mokslo metus mes gerai išmokome kelio ženklus, kelio ženklinimo linijas, šviesoforo ir reguliuotojo signalus, pėsčiųjų, keleivių bei dviratininkų pareigas. Visas žinias sutalpinti galvoje nebuvo lengva. Kad geriau įsimintume, piešėme ir spalvinome kelio ženklus, kirpome ir klijavome į sąsiuvinius kelio ženklinimo linijas.

Gegužės 18 dieną į  teorinį ir praktinį egzaminą atvyko Šakių viešosios kelių policijos vyresnysis inspektorius Modestas Akranglis ir  mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Kočiūnienė. Prieš egzaminą labai jaudinomės, bet mums pavyko ir džiaugiamės, kad dabar turime dviratininko pažymėjimus ir galime saugiai važinėtis dviračiais.

Viltė Ažukaitė, 5 b kl.

Nuotraukos Ritos Čižauskienės

Saulėtas penktadienis Smiltynėje

101_6914Kol kitose klasėse mokiniai žiūrėjo į vadovėlius, 3 d mokiniai aktyviai leido laiką Smiltynėje. Iš Klaipėdos keltu nuplaukėme į delfinariumą. Ten pažiūrėjome delfinų pasirodymą. Po to leidome laiką prie jūros. Žaidėme judriuosius žaidimus, braidžiojome po jūrą, aplankėme laivų muziejų.

Dėkojame saulei už gerą orą, savo mokytojai už puikiai suplanuotą dieną ir įdomią išvyką. Ačiū!

3 d klasės mokinys Karolis Rimidys

Literatūrinis protmūšis

komandosVieną dieną mus aplankė Šakių viešosios bibliotekos darbuotoja. Ji  pasiūlė dalyvauti bibliotekos organizuojamame renginyje „Literatūriniai protmūšiai“.

Mūsų mokytoja Vitalija Venienė mums  taip pat siūlė susidomėti šiuo renginiu ir jame dalyvauti, bet paaiškino, kad čia turėtų dalyvauti tie mokiniai, kurie skaito daug knygelių, aktyviai dalyvauja aptariant tekstus. Išsirinkome komandą, kuri atstovaus 4 a klasę: Aušrinė Balčiūnaitė, Emilija Liudžiūtė, Skaistė Liepuoniūtė, Toma Kopicaitė, Adas Kazlauskas. Dar trys mokiniai – Atėnė Kalesinskaitė, Austėja Naujokaitytė ir Martynas Petkus susibūrė  į kitą komandą. Ši komanda buvo mišri, sudaryta iš dviejų klasių.

Mums beliko susigalvoti pavadinimą, susikurti emblemą ir šūkį. Ilgiausiai užtrukome rinkdami pavadinimą. Pavadinimų buvo įvairiausių, bet nė vienas neatspindėjo  mūsų komandos  dvasios. Išeitį padėjo rasti mokytoja – kodėl ne „Smalsučiai“? Šis pavadinimas patiko visiems. Sugalvojome šūkį: „Mes – „Smalsučiai“, mes jėga, nepalūžtam niekada!“. Pasigaminome emblemas ir laukėme renginio. Klasės draugai buvo mūsų aistruoliai. Jie taip pat nesėdėjo rankas sudėję: pasigamino mus palaikančius plakatus.

Pagaliau atėjo laukta diena. Visi susirinkome bibliotekos salėje. Renginį vedė viešnia iš Vilniaus Martyno Mažvydo bibliotekos. Ji buvo paruošusi daug užduočių .Klausimai nebuvo tokie sunkūs, kaip mes tikėjomės. Iš pradžių nusigandome, kad teks rungtyniauti kartu su penktokais – juk jie vyresni ir daugiau už mus žino. Bet prasidėjus kovai viskas ėjo puikiai. Vyko keturi turai po septynis klausimus. Mus labai palaikė mūsų aistruoliai ir tai padėjo mums būti drąsesniems ir pranašesniems, nors kovojome prieš penktokus. Paskelbus rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo mūsų „Smalsučių“ komanda! Kiek buvo visiems džiaugsmo! Buvome apdovanoti stalo žaidimais.

 Aušrinė Balčiūnaitė, Toma Kopicaitė, Skaistė Liepuoniūtė, 4 a kl.

 Nuotraukos organizatorių

Daiktų teatras

daiktų teatrasGegužės 10 dieną 3 b ir 4 b klasių mokiniai susipažino su VŠĮ „Stalo teatras“ vadove, režisiere, dailininke ir aktore Saule Degutyte ir jos sukurtais pasakų personažais. Edukacinio užsiėmimo, pavadinto „Paprastos priemonės – nepaprastos reikšmės“, metu aktorė juos kūrė iš puodų, šveistukų, kepurių, rėčių – iš visko, ką galima rasti mamos virtuvėje.

Vaikai personažus galėjo ne tik pačiupinėti, bet ir dalyvauti pasakoje su sukurtomis „lėlėmis“.

Mokytojos Jūratės Daniliauskienės nuotraukos

 

Nuostabi ekskursija

5cBalandžio 21 – osios ankstų rytą mūsų 5 c klasė su auklėtoja Jolanta Simokaitiene ir dar keletas vaikų iš kitų klasių būriavosi prie ,,Varpo“ mokyklos ir laukė atvykstančio autobuso. Jis mus turėjo nuvežti į Vilnių.

Pirmiausia keliavome į Sky parką. Ten praleidome pustrečios valandos. Buvo nuostabu!!! Šokinėjome į pagalvėlių baseiną, žaidėme mini krepšinį ir begalę elektroninių žaidimų. Pavargę, bet laimingi ir pilni įspūdžių  keliavome į Karo technikos muziejų. Ten galėjome įlipti į vidų mašinų, kurios buvo naudojamos senais laikais. Tai buvo įvairūs greitosios pagalbos automobiliai, gaisrinės ir tankai. Be to, apžiūrėjome ir prezidentinį automobilį. Galiausiai gidas pasiūlė visiems  nusifotografuoti užsilipus ant tanko. Ši šauni gido mintis patiko, taigi visi laimingi lipome ant tanko. Nusifotografavę atsisveikinome su muziejumi ir išvažiavome „Akropolį“. Ten vieni užkandžiavo, kiti ką nors gražaus atsiminimui nusipirko, o treti šiaip pasivaikščiojo.

Važiuodami namo autobuse žaidėme, dainavome, dalinomės įspūdžiais. Grįžome gan vėlai, bet laimingi, kad turėjome tokią nuostabią ekskursiją.

 Ema Būdininkaitė, 5 c kl.

Netradicinė klasės valandėlė

titulinė_valandėlėMes, 6 d klasės mokiniai, kartu su auklėtoja Rita Čižauskiene dvi pastarąsias klasės valandėles praleidome kiek neįprastai – meditavome.

Klasės auklėtoja išdalino mums spalvinimo lapus su  mandalomis, kitaip vadinamomis „sielų gelmių piešiniais“. Tai simetriški piešiniai apskritime. Jų piešimas, spalvinimas veikia raminančiai, lavina kūrybiškumą.

Pradėjome spalvinti. Po keletos minučių pasigirdo švelni muzika. Visi nutilo. Auklėtoja paaiškino, kad tai Pano fleitos garsai. Klausydami melodijos pasinėrėme į spalvų magiją.

Po šių meditacijų jaučiamės pailsėję ir nusiraminę, todėl galime vėl kibti į mokslus – juk artėja mokslo metų pabaiga.

Gabrielė Šedbaraitė, 6 d kl.

Nuotraukos auklėtojos Ritos Čižauskienės

Ekskursija į Vilnių

Balandžio 24 dieną mūsų klasė važiavo į Vilnių. Buvome suplanavę apsilankyti šokolado fabrike, Bernardinų sode ir Vilniaus Mažajame teatre. Kai susirinkome prie autobusų, beveik visi atrodė gana apsimiegoję, nes tuo metu buvo apie 7 valanda ryto. Kelionė buvo ilga, bet įdomi.

20160424_103729Atvykę į sostinę, pirmiausia patraukėme į šokolado fabriką. Įėjus į vidų labiausiai nustebino šokolado kvapas. Jis tvyrojo visur. Mes turėjome nusileisti į rūsį ir ten vyko pamokėlė. Pirmiausia išklausėme šokolado atsiradimo istoriją, sulaukėme įvairių klausimų apie šokoladą ir tie, kas teisingai atsakė, gavo rankų darbo šokoladinių dovanų. Po to mums parodė, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai. Juos skanauti buvo be galo smagu! Turbūt smagiausia buvo Medėjai ir Emiliui, kurie draugų palaikomi šokoladą laižė nuo savo pirštų! O jo ten buvo nemažai… Pasijuokę ir atidžiai visko išklausę galėjome patys pasigaminti įvairių saldainių iš juodo, balto, pieniško šokolado su džiovintais vaisiais ar migdolų drožlėmis. Kūryba liejosi per kraštus, nes buvo pasakyta, kad rinks patį gražiausią saldainį. Nugalėtoja tapo Viktorija ir jos žaismingi saldainiai!

Prisigaminę saldainių ėjome į Bernardinų sodą. Ten matėme labai gražią gamtą, stebėjome rūpestingą mamytę antį, bevedžiojančią savo mažylius, radome smagią žaidimų aikštelę, kurioje supomės ir laipiojome nepaisydami blogo oro ir šlapių rūbų! Išeidami iš sodo išbandėme ir nemažą šachmatų lentą. Buvo smagu!

Šiek tiek sušalę patraukėme į Lietuvos nacionalinį muziejų. Čia matėme labai daug visko: įvairių paveikslų, archeologinių radinių, senoviškų kambarių, iš margučių padarytų kalendorių, įvairių tautinių rūbų. Buvo labai įdomu!

Paskutinis ir geriausias nuotykis – teatras. Spektaklis „Mama Katinas“ geras ir pamokantis. Pamatėme istoriją apie katiną, kuris augino mažą žuvėdriuką. Šiame spektaklyje vaidino gerai žinomi aktoriai. Mums labai patiko!

Smagi ir įsimintina buvo ši kelionė. Be to, tai – pati pirma didesnė ekskursija su mūsų naująja auklėtoja ir lietuvių kalbos mokytoja! Tikimės, kad kada nors panašią išvyką vėl pakartosime.

Viltė, Ieva, Lina, 5 b kl.

Nuotraukos mokytojos Vilmos Frančiakienės

Mūsų moksleiviai domėjosi pasieniečių darbu

Balandžio 6 d. VSAT Pagėgių rinktinės Rociškių užkardoje lankėsi Šakių „Varpo“ mokyklos 4 b ir 5 b klasių mokiniai, kuriuos lydėjo jų mokytojos Živilė Pieniutaitė ir Vilma Frančiakienė.pasienis1

Užkardos mokymų klasėje apie tarnybą pasienyje kalbėjo Rociškių užkardos vadas Darius Martinkevičius. Jis pristatė ir pasieniečio profesiją.pasienis2

Su ginkluote ir turimomis specialiosiomis priemonėmis supažindino užkardos vado pavaduotojas Darius Maksvytis.pasienis3

Mokiniai turėjo progą apžiūrėti pasieniečių transporto parką. Apie VSAT pareigūnų turimus visureigius, keturračius, sniego roges mokiniams pasakojo ir juos aprodė Sargybų skyriaus vyresnysis specialistas Vaidas Rimkūnas.pasienis4 Moksleiviai džiūgavo išvydę tarnybinį šunį, vokiečių aviganį Baksą, kuris demonstravo, kaip sugeba surasti daiktus bei vykdyti bendrąsias paklusnumo komandas. Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas Tomas Švilpa, vokiečių aviganio Bakso šeimininkas,  mokiniams suteikė žinių apie kinologiją bei tarnybinių šunų darbą VSAT.pasienis5

Vėliau visi vyko į Ramoniškių pasienio kontrolės punktą, kur su šio punkto veikla šakiškius supažindino Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas Remigijus Andriukaitis.

pasienis6

Saugaus eismo diena 3 b klasėje

Balandžio 6 d. yra minima kaip Saugaus eismo diena. Šia proga mūsų klasėje svečiavosi Šakių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Aušra Mockevičiūtė. Ji mums papasakojo, kaip saugiai elgtis gatvėje, kelyje, važiuojant automobiliu, priminė saugaus elgesio mokykloje, kieme, mieste, viešose vietose taisykles.

Aptarėme vaikų teises ir pareigas. Pakalbėjome apie atvejus, kuriuos mes patyrėme. Kalbėjome, kad ne tik teisės yra svarbu, bet ir pareigos.

Domėjomės, kokia gresia atsakomybė padarius nusikaltimą, kokius nusikaltimus daro vaikai ir kaip jų išvengti. Sužinojome, kad už mūsų netinkamą elgesį atsakome ne tik mes patys, bet ir tėvai.

Diskutavome apie patyčias, mokėmės, kaip elgtis, kai iš tavęs tyčiojasi, kaip nepritarti vaikui, kuris tyčiojasi iš kitų, kaip jį sudrausminti. Sužinojome, kur kreiptis pagalbos.

Susipažinome su policininko profesija. Sužinojome, kad policijoje dirba inspektoriai, tyrėjai, komisaras, vyriausias komisaras. Daugelis domėjosi, kur reikia mokytis, norint tapti policininku.

Aušra Mockevičiūtė mums padovanojo tvarkaraščius ir skirtukus, kuriuose surašytos taisyklės, kaip nešioti atšvaitus ir kaip elgtis kelyje.

Ugnė, Rugilė, Aleksas, 3 b kl.

 Nuotraukos mokytojos Jūratės Daniliauskienės

 

Margučiai

margutisKovo 17 dieną 6a klasė važiavo į Zanavykų muziejų. Ten mūsų jau laukė margučių margintojai, kurių didžiausią dalį sudarė senyvo amžiaus moterys. Buvo ir vienas vyriškis. Kiekvienas margintojas rodė vis kitokią marginimo techniką. Buvo tiek daug margučių, kad akys lakstė nuo vienos pusės link kitos…

Kol išsirinkome, kurią marginimo techniką išbandyti, turbūt praėjo visas pusvalandis. Man labiausiai patiko skutinėjimas, o didžiausia klasės dalis buvo prie vaško (piešimas su vašku). Jautėsi Velykinė nuotaika. Fone grojo liaudiška muzika. Kiekvienas margintojas buvo apdovanotas pyragu ,,BOBA“ ir atšvaitais.

Buvo labai smagu! Kitais metais reikės išbandyti kitas technikas.

Gedvilė Steputaitytė, 6a klasė

Puiki klasės valandėlė

Puiki klasės valandėlėŠios 3 d klasės valandėlės tema – „Dovana – tai pagarbos ženklas“.

Klasės valandėlė vyko dramos klasėje. Mūsų mokytoja Nijolė Jankauskienė papasakojo apie dovanas, kurios yra svarbios ir vertingos. Išsiaiškinome, kad jų vertė matuojama ne dydžiu ar brangumu. Vyko diskusija, išsakėme savo norus. Manau, kad mažai yra tokių, kuriems nepatinka gauti dovanų.

Po to įvyko smagiausia klasės valandėlės atrakcija  – kiaušinių ridenimas. Esame laimingi, patenkinti šia diena. O svarbiausia, džiaugiamės tuo, kad šalia mūsų klasės yra dramos klasė, kurioje mes dažnai būname. Ten mokytoja veda savo būrelį, ten einame pašokti, pavaidinti, pažaisti.

3 d klasės seniūnė Dijana Dailydaitė

„Maisto banko“ akcija

akcijaKovo 18 – 19 dienomis Šakiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko jau tradicija tapusi „Maisto banko“ akcija. Prie šios gražios bei dosnios akcijos prisidėjome ir mes, Šakių, „Varpo“ mokyklos 6 d klasės mokiniai. Mes jau  ketvirtąjį kartą savanoriškai renkame produktus Šakių Labdaros valgyklai bei Šakių vaikų dienos centrui „Šypsenos“.

akcija 2Mes labai noriai dalyvaujame šioje akcijoje. Mums ji labai patinka, nes galime padėti skurstantiems seneliams, neįgaliesiems bei daugiavaikėms šeimoms.

Akcijos atidarymo metu PC „Maxima“ dalyvavo Šakių rajono savivaldybės vicemeras Edgaras Pilypaitis bei Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė. Jie sveikino savanorius ir paaukojo maisto produktų skurstantiems miesto žmonėms.

Gabrielė Šedbaraitė, 6 d kl.

Pamoka – konferencija „Europos Sąjungos šalys“

Buvo įdomu savarankiškai ruoštis šiai konferencijai. Kiekvienas pasirinkome vieną šalį iš 28 Europos Sąjungos šalių.

Pirmiausia Europos Sąjungos „pirmininkas“ – mūsų mokytoja Jūratė Daniliauskienė – papasokojo apie ES institucijas, Konstituciją, supažindino su Eropos Sąjungos žemėlapiu, žmonių teisėmis ir laisvėmis, parama kitoms šalims, įvairiais projektais.

Mes buvome „Lietuvos ambasadoriai, dirbantys kai kuriose ES valstybėse“. Kiekvienas paruošėme trumpą tos šalies pristatymą. Pristatėme 23 šalis, nes tiek mokinių yra mūsų klasėje. Vienas mokinys susirgo, tai savo pranešimą su skaidrėmis atsiuntė el. paštu.

Buvo įdomu rinkti medžiagą apie šalį, išklausyti kitų pranešėjų. Sužinojome daug įdomių faktų. Pavyzdžiui, kad Belgijoje buvo nutiestas pirmasis geležinkelis, kad Airijos piliečiai yra šešti pasaulyje pagal suvalgomų saldumynų kiekį, kad Liuksemburge yra daug senovinių pilių, kad Olandijoje užauginama ir parduodama daugiausiai gėlių, kad austrų vėliava viena iš seniausių Europoje, kad Portugalijos karalienė pirmoji pasaulyje pradėjo nešioti pūstą sijoną, kad pirmasis kišeninis laikrodis pasirodė Vokietijoje, kad Danijoje gaminamos LEGO kaladėlės, kad Prancūzijoje važinėja greičiausias traukinys pasaulyje ir kad Niujorke stovinčios Laisvės statulos autorius yra prancūzas… Kai kurie „ambasadoriai“ supažindino ir su pasirinktos šalies kalba, pasakė po keletą sakinių. 

Ši pamoka – konferencija prabėgo greitai ir buvo įdomu. Joje dalyvavo ir  keletas tėvelių.

3 b klasės mokinių įspūdžiai
Fotografavo Jūratė Daniliauskienė

„Saugok sveikatą, kol jaunas“
Protmūšis

zm5Kovo 9 dieną mes, 6a klasės mokiniai, kartu su auklėtoja ir Laurynos mama važiavome į protmūšį, kuris vyko „Zanavykų muziejuje“. Renginį vedė E. Martinas. Renginys „Saugok sveikatą, kol jaunas“ skirtas tam, kad mokiniai/vaikai pažvelgtų į gyvenimą kitu kampu, tai yra, kad mokiniai/vaikai vietoje saldainių rinktųsi obuolius, jei kas nors nepasiseka, nepultų žudytis, kad nebūtų neplanuoto nėštumo ir panašiai. Mūsų komandos pavadinimas buvo „SVEIKI IR LINKSMI“. Mes užėmėme antrąją vietą ir laimėjom puikias kuprines. Mūsų klasės antra komanda pavadinimu „NELAIMĖSIM TIKRAI?!“’ laimėjo ketvirtą vietą. Iš viso renginyje dalyvavo net aštuonios komandos! Ir nė viena neliko neapdovanota: visiems dalyviams buvo įteikti atšvaitai.

Po protmūšio buvo astronomijos pamokėlės. Vedėjos pasakojo įvairias legendas, kaip atsirado žvaigždynai. Buvo labai įdomu. Visi žiūrėjo net išsižioję. Kai pasibaigė astronomijos pristatymas, pasirodė grupė „ARBATA“ (Meilės partizanai). Ji grojo labai gražias lyriškas dainas. Taip pasibaigė šis nuostabus vakaras!

Gedvilė Steputaitytė, 6a klasė

6 d klasės viešnagė Šakių „Berželio“ mokykloje

BerželyjeKovo 9 d. kartu su auklėtoja Rita Čižauskiene apsilankėme Šakių „Berželio“ mokykloje. Pirmiausia susipažinome su logopedės profesija ir jos darbu vaikų darželyje, pabandėme atlikti  keletą užduočių. Po to susiskirstėme į tris grupes. Pirma grupė ėjo pas specialiųjų poreikių turinčius  vaikus, antra į „Peliukų“ grupę, o trečioji į „Meškučių“ grupę. Auklėtojos papasakojo apie jų profesiją.  Sužinojome, kad auklėtojos darbas nėra lengvas. Reikia būti atsakingam, mokėti bendrauti su vaikais, būti išradingam, kantriam. Kadangi auklėtoja viena nesusitvarkytų, ji turi 1 – 2 padėjėjas. Senovės išmintis byloja: „Laimingas žmogus tas, kuris turi galimybę pabendrauti su mažu vaiku“.

Vaikams darželyje labai smagu: jie čia žaidžia, šoka, piešia, sportuoja. Žinoma, neapsieina be peštynių. Mažieji vis kažko nepasidalina. Jei vieno žaislo nori vienas vaikas, jo staiga prisireikia ir kitam. Šitą jų pomėgį iškart pastebėjome su jais žaisdami ir bendraudami. Bet vaikai yra labai taikūs, ilgai nesipykta. Greitai susitaiko ir vėl šėlioja kartu. Darželyje organizuojamos įvairiausios šventės. Dabar visi laukia Šv. Velykų.

Darželis vaikams yra antrieji namai, o rūpestingos auklėtojos – kaip antros mamos. Auklėtojos profesija mums labai patiko. Manome, kad ateityje kažkas iš mūsų mokysis šios profesijos ir sėkmingai dirbs šį darbą.

Augustė Kymantaitė ir Miglė Skakauskaitė, 6 d kl.

Mūsų delnų Trispalvė

Mes mylim LietuvąNorėdami išreikšti savo pagarbą ir meilę Lietuvai, nutarėme su 5 c kl. mokiniais tikybos kabinetą papuošti Trispalve.

Kiekvienas mokinys ant spalvoto popieriaus – geltono, žalio ir raudono – apipiešė savo delną ir jį iškirpo. Daugybę spalvotų delnų suklijavome ant sienos ir išėjo didelė vėliava.

Žmogaus rankos daro stebuklus – rašo, piešia, guodžia, ramina, kuria. Mes savo rankomis galime padaryti daug gero. Todėl minėdami Vasario 16-ąją ir įgyvendinome šią idėją. Taip išreiškėme meilę Tėvynei, kurią puošime augdami ir darydami gera.

 5 c kl. auklėtoja Jolanta Simokaitienė

Paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

po pavadinimuPer klasės valandėlę visi gaminome Lietuvos trispalvę vėliavą. Susiskirstėme į dvi komandas – berniukų ir mergaičių. Trispalves gaminome vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti.  

Vėliavos gamybai berniukų komanda naudojo trauktą popierių, o mergaičių komanda ją kūrė iš spalvotame popieriuje atspausdintų klevo, beržo ir ąžuolo lapų. Dirbdami klausėmės dainų apie Lietuvą, aptarėme, kuo svarbi ši diena.

Visi labai gerai sutariame, todėl buvo smagu dirbti kartu ir taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Miglė Skakauskaitė, 6d kl.

Smagu daryti gerus darbus

valsčiusGreitai sukasi metų ratas. Atrodo, kad taip neseniai buvo Kalėdos, o jau artėja kita šventė – Velykos. Mano septintokai jau galvoja, kaip šį kartą pradžiugins Šakių miesto senelius ir ligonius.

Trečius metus vaikai eina į globos namelius, į Šakių ligoninę, neša savo paruoštas dovanėles: mamų ir savo keptus sausainėlius, pačių pagamintus atvirukus, už sutaupytus centus nupirktus saldainius.

Klasės seniūnė Samanta Stankevičiūtė vedasi pas senelius ir ligonius tik tuos klasės draugus, kurie to nusipelno. Nori eiti – gamink atvirukus, kepk sausainius, pakuok dovanėles. Kalėdoms reikėjo supakuoti apie 50 dovanėlių, tiek pat reikės ir prieš Velykas. 

Mus ypač nudžiugino straipsnelis, išspausdintas 2015-12-22 „Valsčiaus“ laikraštyje. 

Aš žinau, kad mano auklėtiniai šaunūs, bet jeigu jie tokie pat šaunūs pasirodė ir „Valsčiaus“ fotografui, kuris tuo pačiu metu lankėsi ligoninėje, tai labai džiugu. 

7с klasės auklėtoja D. Savickienė

Reikia įspūdžių sielai ir kūnui

prie bažnyčiosPrieš Kalėdas 7 c klasės moksleiviai nusprendė aplankyti Vilnių. Jau nuo penktos klasės esame susitarę, kad reikia įspūdžių sielai ir kūnui. Taigi, kad pamalonintume sielą, aplankėme Valdovų rūmus, pasigaminome sau vėrinius, apžiūrėjome ekspozicijas, klausėmės puikaus gidės pasakojimo, dalyvavome žaidime. Paskui apibėgome didžiąją eglę ir patraukėme prie Šv. Onos bažnyčios. Prisiminėme Napoleono žodžius apie šios bažnyčios grožį. Taip pat užsukome į Bernardinų bažnyčią, apžiūrėjome jos vidų.
O paskui – džiaugsmas kūnui! Ką veikėme batutų parke, galite pamatyti nuotraukose…

7с klasės auklėtoja D. Savickienė

Agnietės mamytės pamokos

titulinėJau ne pirmą kartą Agnietės mama Audronė Gudiškienė mums, 3b klasės mokiniams, veda pamokėles apie sveikatą: mokėmės taisyklingos laikysenos per klasės valandėlę, per kūno kultūros pamoką mokėmės taisyklingos laikysenos pratimų.

Ši klasės valandėlė buvo ypač įdomi. Mus Agnietės mamytė  mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Ne tik klausėmės jos  pasakojimo, bet ir praktiškai mokėmės suteikti  pirmąją pagalbą. Buvo labai įdomu. Mokėmės, kaip padėti draugui ir sau, jei susižeidėme, kaip elgtis, jei bėga iš nosies kraujas, kaip turime rengtis žiemą, kad nesušaltume. O jei sušalome rankas ar kojas, kaip jas atšildyti, kad nepakenktume sveikatai. Žinome, ką daryti, jei ištiktų saulės smūgis, jei susimuštume ar nusilaužtume ranką ar koją. Įdomiai papasakojo ir paaiškino, ką daryti apsinuodijus. Mokė, kaip padėti sau, jei įvyktų įvairių atsitikimų būnant vienam namuose.  Svarbiausia, sakė mamytė, kad turime patys būti saugūs ir saugoti draugus.

Susipažinome su  anestezijos-intensyvios terapijos slaugytojos profesija. Mums mielai atsakė į visus  klausimus.

Išklausę mokymus „Ką būtina žinoti teikiant pirmąją pagalbą“, gavome pažymėjimus.  Po to per kūno kultūros pamoką kartu su Agnietės mamyte ėjome į lauką slidinėti ir mokėmės būti saugūs.  Ačiū Audronei Gudiškienei už šias pamokas. 

3b kl. mokinių informaciją apibendrino mokytoja Jūratė Daniliauskienė

Kelionė į Druskininkus

20151214_104025Druskininkai – nuostabus miestas. Mūsų klasė jį aplankė gruodžio 14 dieną ir tikrai buvo sužavėta! Pirmiausiai aplankėme Druskos muziejų. Ten apie druską sužinojome daug įdomiausių dalykų. Be to, iš druskos gaminome įvairiausius darbelius, susijusius su Kalėdomis! Gavome druskos gabalėlį ir turėjome su įrankiu išdrožinėti kokia nors įdomesnę formą. Po kūrybinės užduoties ėjome į netoliese esantį miškelį papuošti kelias eglutes daržovių, vaisių girliandomis! Tikėjomės, kad gyvūnėliai ras šitas gėrybes!

Išėję iš Druskos muziejaus ruošėmės keltis keltuvu per Nemuną, bet teko nuliūsti, nes keltas buvo uždarytas… Tada visi sėdome į autobusiuką ir važiavome į Vandens parką! Netoliese jo apžiūrėjome nuostabias eglutes, bet visi degėme noru kuo greičiau papulti į baseiną! Pasiekę Vandens parką, norėjome kuo greičiau šokti į vandenį. Manau, visiems buvo labai smagu jame!

Po maudynių visi buvome išalkę, bet pavalgyti nepavyko… Grįždami visi aptarinėjome ekskursiją! Buvo nuostabi diena!

Beata-Beatričė Šiuikaitė, 6 a

„Kaukių balius“

titulinė6 d klasės kalėdinio renginio tema buvo kaukės. Visi,  kurie dalyvavo  renginyje, privalėjo būti su jomis. 

Pradžioje pasveikinome vieni kitus su artėjančiomis Šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais, išsakėme vieni kitiems gražių linkėjimų, apsikeitėme dovanėlėmis.

Iš anksto buvome pasiskirstę darbais: kurie mokiniai ves klasės renginį, kas dalyvaus komisijoje ir  kurie mokiniai po renginio tvarkys klasę. Žaidėme įvairius žaidimus, šokome, o pabaigoje surengėme konkursą „Klasės talentai“. Jis jau tampa tradicija mūsų klasės renginiuose. Visi dalyviai prieš pasirodymą jaudinosi, daug repetavo.  Talentų pasirodyme buvo dainų, šokių, anekdotų ir juokingų istorijų. Taip pat vaišinomės ir šokome. Buvo labai smagu kitokioje aplinkoje pabendrauti su klasės draugais.

Džiaugiamės, kad mūsų klasė draugiška, linksma ir gražiai moka organizuoti renginius.  

Miglė Skakauskaitė, 6d kl.

Mūsų angeliukai

angeliukai4Vieną dieną mūsų auklėtoja sugalvojo trumpą, bet įdomią ekskursiją. Ji mums pasiūlė važiuoti į Zanavykų muziejų gaminti angeliukų. Kelionė mokykliniu autobusiuku truko neilgai. Pasiekę kelionės tikslą, išlipome ir mus maloniai pasitiko moteris, kuri vėliau ir padėjo pagaminti angeliukus.

Kai visi gražiai susėdome prie didelio stalo, pirmiausia išgirdome pasakojimą apie Adventą, nes visi angeliukai turės būti susiję su šia tema. Be to, daug sužinojome apie mūsų kraštui būdingas spalvas bei raštus. Tik tada kiekvienas iš mūsų gavo po popieriaus lapą ir paprastą pieštuką. Moteris paaiškino, jog pirmiausia reikia pagalvoti, kokios nuotaikos, išvaizdos bus angeliukas, kokį vardą jam duosime, tada nusipiešti angeliuko eskizą, o tik paskui kurti tikrąjį. Atlikę šią užduotį, ėmėme po medinį angelėlį, kurį reikėjo paversti „gyvu“, t.y. visa tai, ką buvome nusipiešę popieriaus lape, turėjome perkelti ant medžio. Angelai „gimė“ įvairiausi! Vieni juos nuspalvino tautiškomis spalvomis, kiti puošė snaigėmis, žvaigždutėmis, derino įvairias spalvas, skirtingus raštus. Vienų angeliukų veideliai buvo linksmi, kitų užsisvajoję. Visiems labai patiko šis užsiėmimas! Svarbiausia, kad darbeliams išdžiūvus juos galėjome vežtis namo, – vadinasi, mūsų pačių sukurti angeliukai lydės visur ir visada.

Atsisveikinę su Zanavykų muziejaus darbuotoja, saugiai rankose laikydami savo angelus ir sulaukę autobusiuko grįžome į mokyklą. Visų nuotaiką buvo puiki, nes įspūdžių tikrai buvo daug! Smagi išvyka besibaigiant 2015-iems metams.

Viltė Ažukaitė, Lina Grinevičiūtė, Viktorija Gurajūtė, Aistė Urbonaitė, 5 b

Kelionė į Kauną

3d_klaseGruodžio 18 d. 3 d klasės mokiniai vyko į Kauno mažąjį teatrą. Ten su kitų klasių mokiniais žiūrėjome spektaklį „Noriu arkliuko“ – tai pasaka vaikams, sukurta pagal Karolinos Žernytės to paties pavadinimo pjesę remiantis animacijos „Didieji šalčiai“ motyvais.

O kokia išvyka  be kalėdinės eglės? Mes jau Rotušės aikštėje. Ši išvyka nuostabi, nes suradau naujų draugų, „pasisėmiau“ daug žinių.  

Mantas Šakalys, 3d klasė

Ekskursija į Vilnių

6d_ekskursija5

Lapkričio 25 dieną mūsų klasė išsiruošė į Vilniaus SKYPARK (batutų parką) bei energetikos ir technikos muziejų.

Pirmiausia nuvykome į Vilniaus energetikos ir technikos muziejų. Jis įsikūręs istorinėse patalpose  – pirmojoje Vilniaus centrinėje elektrinėje. Ten mus šiltai pasitiko gidė. Pirmiausia mums aprodė  transporto ekspoziciją, joje  pamatėme senovinių mašinų ir motociklų, dar aplankėme pirmąją  Vilniaus  elektrinę,  ekspoziciją  „Pagaminta Vilniuje“.  Čia eksponuojami  įvairūs namų apyvokos daiktai, kurie yra pagaminti Vilniuje ir  kuriais naudojosi dar mūsų seneliai ir proseneliai. 

Aplankę muziejų nuvykome į batutų parką –  Skypark, kuris užima 1600 kv. m. ploto erdvę ir yra didžiausios batutų platformos Europoje, kempinių baseinas. Gausu ir kitokių įvairių pramogų. Iš pradžių  išklausėme saugaus elgesio instruktažą, po to su treneriu atlikome trumpą mankštą ir bėgome šokinėti  ant batutų. Ten praleidome  2,5  valandos. Smagiausia buvo įsibėgėjus šokti į kvadratines kempinėles. Kai mūsų laikas baigėsi, buvome labai  išalkę, todėl visi draugiškai važiavome papietauti. Pavalgę sutikome žmogų, persirengusį  katinu Feliksu, nusifotografavome nuotraukų būdelėje ir gavome nedideles dovanėles.

Pilni įspūdžių ir nuvargę važiavome namo. Kad kelionė neprailgtų, važiuodami dainavome. Ekskursija buvo nuostabi.

Sandra Tarutytė, Miglė Skakauskaitė, 6d klasė

Atšvaitai

atsvaitai1b klasės mokiniai ir auklėtoja Virginija surengė konkursą „Atšvaitas ir saugo, ir puošia“. Pirmokėliai ne tik patys kibo į darbą, bet ir tėvelius talkon kvietėsi. Kirpo, klijavo, spalvino… Štai puikus rezultatas – mūsų atšvaitai. Tikrai būtų smagu tokiais pasipuošti!

Už šaunų darbą visi gavo po dalyvio diplomą ir po tikrą atšvaitą. Ir pasipuoš, ir saugūs
bus :).

Nuotrauka auklėtojos Virginijos Čereškevičienės

Ekskursija į Druskininkų vandens parką

prie fontanoNiekaip nesutarėme, kur nuvažiuoti mokslo metų pabaigoje. Auklėtoja pasiūlė kiekvienam vaikui užrašyti ant lapuko savo norą, mes taip ir padarėme. Visi rašėm ant lapukų įvairiausias vietas, kur galėtume nuvažiuoti mokslo metų užbaigimui. Po daug svarstymų ir nuomonių suskaičiavus balsus nusprendėme važiuoti į Druskininkų vandens parką ir žiūrėti 5D filmą .

Išaušo Gegužės 27 dienos kelionės rytas. Mes važiuodami kalbėjomės, žaidėme ir smagiai juokėmės. Kai privažiavome Druskininkų vandens parką, labai apsidžiaugėme. Iš pradžių ėjome žiūrėti 5D filmą, kurį patys pasirinkome iš stendo. Truputį jaudinomės, nes dauguma nebuvome žiūrėję tokio filmo. Jį žiūrėjome grupelėmis po keturis vaikus, o kiti klasės draugai per ekraną stebėjo mūsų reakciją. Buvo nepakartojama!

Po filmo keliavome į vandens parką, nekantravome sulipti į baseiną. Baseine buvo labai smagu, ten mes čiuožinėjome nuo vandens čiuožyklų, žaidėme vandens krepšinį, supomės „banguojančioje jūroje“ ir plaukėme srove. Po smagių maudynių valgėme picą ir smagiai šnekučiavomės.

Dar aplankėme netoli Druskininkų vandens parko esantį „dainuojantį fontaną“, įsiamžinome nuotraukose.

Ši diena buvo nuostabi ir nepakartojama!

Šarūnė Vizgirdaitė, 5d klasė

 Smagi popietė

ŽygisGegužės 21 d. mūsų 5d klasė susiorganizavo mokslo metų užbaigimo proga iškylą į Batiškių ąžuolyną. Iš anksto nutarėme dieną, pasiskirstėme darbais. Nors tą dieną iš ryto mus gąsdino lietus, bet įpusėjus dienai oras pasikeitė į gerąją pusę.

Į ąžuolyną mes ėjome pėsti, visi dėl saugumo dėvėjome liemenes. Eidami linksmai dainavome. Nuėję į ąžuolyno poilsiavietę griebėmės darbų: vieni berniukai nešė šakas laužui, o kiti jį kūrė. Mergaitės irgi netinginiavo – jos ruošė stalą. Po to kepėme dešreles ant laužo ir jas skaniai suvalgėme, vaišinomės savo atsineštais sumuštiniais.

Pasidarę svarbiausius darbus, ėjome žaisti judriuosius žaidimus su kamuoliu ir skraidančia lėkšte. Žaidimuose taip pat dalyvavo ir auklėtoja. Buvo linksma ir nesinorėjo, kad ši diena baigtųsi.
Miglė Staugaitytė, 5d kl.

„Kartu – smagu“

 Mes, 4c klasės mokiniai su mokytoja sumanėme surengti tėveliams šventę „Kartu – smagu“. Iš pradžių pakvietėme tėvelius pasiklausyti mūsų dūdelėmis grojamo kūrinio, išklausyti sakomų eilėraščių, pasimėgauti dainuojamomis dainelėmis. Dar įteikėme ir po mūsų pieštą šeimos portreta. Galiausiai pakvietėme tėvelius pasimankštinti su mumis. Pradžioje pasiskirstėme į dvi komandas: geltonieji ir mėlynieji. Buvo gausybė estafečių, o šventę baigėme pažaidę kvadratą.

Štai kokia smagi buvo popietė!

Ema Būdininkaitė, 4 c kl.

„Senelių šventė“ 

senelių šventėLabai ačiū už nuostabią šventę. Tiek mes, tėvai, tiek seneliai labai džiaugėmės matydami vaikus mokančius ir dainuoti, ir , vaidinti, galinčius save parodyti kitaip, nei mes pratę juos matyti namuose. Gegužės 15 d. šventė buvo nuostabi – tikrai ne vienas salėje braukė ašarą. Kaip miela, kad vaikai pasikvietė ir senelius, buvo pagerbti ir jau išėję Anapilin – taip gražiai ir jautriai. O Jums, mokytojos Jūrate Daniliauskiene, Ingira Jakiene, Vilija Meškaitiene, esame nuoširdžiai dėkingi už Jūsų rūpestį mūsų atžalomis, už laiką, praleistą kartu su jais, už žinias, kurias jiems suteikiate. Jūs esate pačios tikriausios Mamos – rūpestingos, kantrios ir be galo reikalingos.
Pagarbiai 2b klasės tėvelių ir senelių vardu Vaida ir Aurimas Marcelioniai.

Turininga išvyka į Kauną

policijos komisariatasMūsų ir 4c klasės ekskursija prasidėjo nuo Kauno policijos komisariato. Mus visur lydėjo policininkė, pasakojo apie savo profesiją, net leido įlipti į policijos mašinas. Daug sužinojome ir apie tarnybinius šunis, nors jų ir nematėme. Pasimatavome neperšaunamas policininkų liemenes, šalmus, galėjome palaikyti jų ginklus ir skydus. Visi nustebome, kad liemenės tokios sunkios.

karo muziejus titulasKita aplankyta vieta Kaune buvo Vytauto Didžiojo karo muziejus. Ten pamatėme gausybę eksponatų. Įdomiausia buvo „Lituanicos“ ekspozicija: lėktuvo nuolaužos, lakūnų asmeniniai daiktai, uniformos.

Klasės draugams patiko ir ginklų ekspozicija: įvairių šalių ietys, špagos, kardai, kalavijai, pistoletai, šautuvai, o muziejaus kiemelyje – net patrankos.

Ekskursiją baigėme kino salėje, kur žiūrėjome filmą „Gustavo nuotykiai“.
Viltė Ažukaitė ir Aistė Urbonaitė, 4b kl.

Zanavykų muziejuje

 zanavykuVieną dieną su klase nuvažiavome į Zanavykų muziejų. Ten liejome žvakes. Jas lieti buvo labai smagu ir įdomu, nes dar nieko panašaus nebuvau dariusi. Aš išliejau žvakutę žvaigždutę ir ilgą žvakę.

zanavyku4Baigę šį darbą, apžiūrėjome muziejaus eksponatus. Jie buvo senoviški ir įdomūs: lovos, spintos, įvairūs ūkio daiktai. Taip pat labai įdomūs buvo tautiniai rūbai, nes lietuviai gražiai išausdavo ir susiūdavo.

Taigi Zanavykų muziejuje labai įdomu, todėl siūlau visiems ten apsilankyti.
Luka Bernotaitytė, 4b kl.

Pilni įspūdžių

 šokolodo fabrikas5d klasės mokiniai su auklėtoja Rita Čižauskiene susitarė gruodžio 3 d. metus užbaigti linksma ir turininga išvyka. Dieną praleidome labai smagiai ir įdomiai.

Pirmiausiai keliavome į Šiaulių „A. J“ šokolado fabriką. Čia dalyvavome edukacinėje programoje. Šokolado fabriko darbuotoja mums papasakojo apie šokolado kelią nuo mažytės kakavos pupelės iki šokolado plytelės. Nekantraudami laukėme, kada patys galėsime gaminti saldainius. Pagaliau! Apsivilkome tam tikrus rūbus ir pradėjome darbą. Mums puikiai sekėsi, visi labai nuoširdžiai dailinome savo saldainiukus: galėjome juos paskaninti visokiausiais vaisiais, marcipanais ar riešutais. Galėjome rinktis ką tik norėjome ir su mažomis trišakėmis šakutėmis pasmeigę merkėme į baltą, pienišką ar juodą šokoladą. Pagaminome nuostabių saldainių. Juos gražiai supakavome ir parvežėme namo. Mums buvo paruošta ir dovanėlių – šokolado fabriko produktų, tačiau, norint gauti dėžutę saldainiukų, reikėjo atlikti tam tikras užduotėles.

šaudo su lankuPasisaldinę gyvenimą, panorome tapti indėnais. Nuvykome į Kelmės krašto muziejų, kur išgirdome pasakojimą apie indėnų gyvenimą, buitį ir papročius, apžiūrėjome įvairius eksponatus. Įėjome ir į indėnų palapinę, kurioje kabėjo daug gyvūnų iškamšų ir stovėjo skulptūrėlės. Svarbiausia, kad mūsų dar laukė linksmoji dalis – šaudymas iš lanko. Nors buvo šaltoka, bet tai šio malonumo nesumažino. Šaudyti iš lankų į taikinį buvo labai labai smagu. Po šios atrakcijos pasišildėme indėniška arbata.
Šarūnė Vizgirdaitė, 5d kl.

Advento popietė

adventasPasidengę stalą ir susėdę prie jo laukėme renginio pradžios. Uždegėme keturias Advento žvakes. Mokytoja paaiškino kiekvienos jų reikšmę. Po to ėjome pasveikinti mokyklos direktorių gimimo dienos proga, kiekvienas pasakėme po linkėjimą.

Grįžę į klasę truputį užkandome ir ėjome žaisti, burti, keistis dovanėlėmis. Deklamavome, dainavome, šokome. Buvo labai linksma. Norėčiau tai pakartoti.

adventas puodasVienas įdomiausių užsiėmimų renginyje buvo blogų darbų deginimas ąsotyje, kitas – burtų žaidimas: meti pro duris batą, jei jo „pirštai“ atsiduria priekyje, būsi greita, o jeigu „kulnais“ – būsi gana lėta.

Trečias iš įdomiausių žaidimų buvo piešti užrištomis akimis katinui uodegą. Įdomu buvo burti su kūčiukais: jeigu ištrauki lyginį jų skaičių, susirasi naujų draugų, o jei nelyginį – turėsi draugų, bet ne naujų.
Ieva Šileikaitė, Lina Grinevičiūtė, 4b kl.

Smagu daryti gerą darbą

Maisto bankas5d klasės mokiniai dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje „IKI“ parduotuvėje. Ten su mumis buvo suaugęs žmogus, kuris mums vadovavo, supažindino su veikla. Mes užsivilkome specialius marškinėlius, pasiruošėme stalą ir pradėjome darbą. Darbas buvo toks: reikėjo dalinti skrajutes, laukti paaukotų maisto produktų ir lape kruopščiai juos sužymėti. Kad nepavargtume, dirbome pamainomis.

Mums visiems ši veikla labai patiko. Buvo smagu daryti gerą darbą. Sužinojome, kad šios rudeninės „Maisto banko“ akcijos metu visoje Lietuvoje surinkta maisto produktų net už 1 230 000 litų. Mūsų klasė džiaugiasi prisidėjusi prie šios gražios akcijos.

Po šios labdaringos veiklos mus pakvietė pas rajono merą J. Bertašių. Išklausėme mero ir jo padėjėjų kalbų, meno mokyklos mokinių paruošto koncerto. Po padėkos pasveikinimo mums visiems įteikė padėkos raštus, tušinukus ir po pilną meilės didelį sausainį.

Artėjant Šv. Kalėdoms sulaukėme padėkos ir saldumynų ir iš Kauno „Maisto banko“ padalinio vadovės. Meras J. Bertašius mūsų klasei už gerus darbus skyrė autobusą nuvykti į ekskursiją.
Atėnė Petraitytė ir Viltė Palubinskaitė, 5d kl.

„Kalėdinis žiburėlis“

5d ziburelisGruodžio pabaigoje mūsų 5d klasė nusprendė surengti klasės vakarėlį. Auklėtojos padedami susiskirstėme darbais. Vieni tapo renginio vedėjais, kiti pirko vaišes, dengė stalus, kūrė jaukią šventinę aplinką. Nusprendėme, kad mūsų žiburėlio tema bus „Nykštukai“, todėl susirinkome su raudonomis nykštukų kepurėlėmis, tai suteikė žiburėliui žaismingumo ir daugiau šventinės nuotaikos.

Žaidėme įvairiausius žaidimus, smagiausias žaidimas buvo „5d KLASĖS TALENTAI“. Dalyviai parodė savo talentus: dainavo, grojo smuiku, juokino, šoko ir taip linksmino teisėjus ir žiūrovus. Pertraukų metu, kol teisėjai tarėsi ir bandė išsiaiškinti nugalėtojus, vaišinomės ir šokome…

Apdovanoję „Talentų“ nugalėtojus ir plojimais pasidžiaugę jų sėkme, žaidėme įvairius žaidimus, vėliau keitėmės dovanomis ir pasveikinome vieni kitus su artėjančiomis Šventomis Kalėdomis.

Džiaugiamės, kad mūsų klasė draugiška, linksma ir moka gražiai bendrauti.

Šarūnė Vizgirdaitė, 5d klasė

Meno diena su mano močiute

menas su močiuteRudenį mokykloje vyko Meno diena. Į pagalbą pasikviečiau savo močiutę. Ji yra tautodailininkė, rašytoja. Jos padedami mes darėme rudeninius obuolius iš šiaudų, nendrių lapų ir siūlų. Juos puošėme medžių lapais ir dekoravome atlasinėmis juostelėmis. Sukurtus gražius obuolius pakabinome ant dekoratyvinės riešuto šakos ir papuošėme mokyklos paradinį holą.
Medėja Starinskaitė, 4b kl.

4b savivaldybėje

Savivaldybėje lankiausi ne pirmą kartą, bet aplankyti mero kabinetą buvo naujiena! Didžiulė laimė, kad galėjau pasėdėti net paties mero kėdėje. Ji labai didelė ir be galo patogi… Sėdėdamas šioje kėdėje meras priima pačius svarbiausius mūsų rajonui sprendimus! Mus priėmė mero pavaduotoja Rima Rauktienė. Ji papasakojo mūsų klasei daug įdomių dalykų: ką meras veikia, kaip einasi jo diena, kokius darbus jis atlieka ir galiausiai mums pasakė koks jos pačios darbas… Buvo smagi popietė Šakių rajono savivaldybėje. (Medėja Starinskaitė, 4b kl.)

Meno diena – spalio 15 d.

Tai buvo pati meniškiausia mano diena. Rytą atėjo Rugilės mamytė ir pakvietė statyti fantazijų pilį. Visi turėjome įsivaizduoti, kas vyksta pilies viduje.

Ir pradėjome fantazuoti. Ten apsigyveno žaislai, vaiduokliukai, nykštukai, gėlės, arkliukai, viskas, viskas, apie ką mes svajojame. Piešėm net tris pamokas. O po to… po to išėjome į spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Tai Kauno lėlių teatro spektaklis. Žinot, ką sutikome ant laiptų? Ogi Remigijų Endriukaitį, buvusį mūsų mokyklos abiturientą, dabar šio teatro aktorių. Jis sako:

– Labas, varpiečiai!

Jis šiame spektaklyje vaidino brolį Grimą. Spektaklis nuostabus, juokingas, įdomios lėlės. O nykštukai kaip tikri! Gaila tų, kurie jo nematė. Siūlau nuvažiuoti į Kauną ir pasižiūrėti. (2b klasė, Ugnė Vaitonytė)

Sveikai valgau + Daug judu = Kietas esu

Taip vadinosi mūsų veikla su Agnietės mamyte. Ji spalio 16 d. pas mus atėjo į klasės valandėlę ir pasakojo, kaip reikia sveikai gyventi.

Kad augtume sveiki, turime sveikai maitintis, grūdintis, išsimiegoti, būti žvalūs. Sužinojome, kad nesveika visada rankose laikyti mobilius telefonus, nesveika ir kosmetika, nes mes dar maži. Sužinojome, ko turime daug valgyti, koks maistas mums kenkia ir kad negalima rūkyti ir gerti energetinių gėrimų.

Buvo įdomu, nes galėjome visko klausti. Laukėme ketvirtadienio, nes per kūno kultūros pamoką  spalio 23 d. mus mokys Agnietės mamytė ir teta Asta iš ligoninės taisyklingos laikysenos pratimų. (Guoda Kanapkytė, Aleksas Marcelionis, 2b kl.)

Pasaulinė gyvūnų globos diena. Išvyka į Baltrušius

Gyvūnų globos diena1

Apsidžiaugėme, kad važiuosime į smulkiųjų gyvūnėlių kliniką Baltrušiuose. Mokytoja mums papasakojo ir parodė filmukus apie Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Visi laukėme išvykos. Kartu su mumis važiavo ir 2e klasės mokiniai.

Mus sutiko klinikos direktorė Aldona Šeškienė ir veterinarijos gydytojas Gintautas Šeškas. Klinikoje Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. gydytojas Alvydas Pilipauskas mums pasakojo, kodėl ši diena yra minima visame pasaulyje. Daug visko matėme ir sužinojome. Sužinojome, kad gyvūnus reikia prižiūrėti ir būti atsakingiems. Stebėjome kaip gyvūnėlį gydo, ima kraują ir nustato ligą. Visai kaip žmogui. Buvo labai įdomu.

Vaikai, žinokite kur galima gydyti augintinius – individualioje įmonėje „Veterinarijos pagalba“ Baltrušių kaime Šakių rajone, kur įkurta smulkių gyvūnų klinika ir šunų viešbutis. (Dominykas Palubinskas, 2b kl.)

Apsilankymas sporto klube „Audra“

Mūsų klasė dalyvauja projekte „Be tabako“, dėl to buvome pakviesti apsilankyti sporto klube „Audra“. Mus supažindino su dvikovos sporto istorija, papasakojo, kam jis reikalingas.

prie teksto

Pirmiausiai atėjome į treniruočių salę. Iš pradžių vadovaujant treneriui Kęstučiui Smirnovui padarėme mankštą. Po to pasiskirstėme į poras ir tarpusavyje bandėme dziudo veiksmus. Mus mokė įvairių gynybos būdų. Taip pat pabandėme ir boksuotis. Vėliau vyko estafetės. Pralaimėjusi komanda turėjo padaryti 10 pritūpimų. Susipažinome su įvairiomis sporto šakomis. Vėliau mums aprodė treniruoklių salę. Ji sudaryta net iš 3 patalpų! Ten galėjome išbandyti įvairius treniruoklius. Į visus mums iškilusius klausimus dėl jų naudojimo atsakė tas pats Kęstutis Smirnovas. Užsėmimui baigiantis mes aptarėme, kas mums labiausiai patiko. Buvo išties smagu!!! (Agnė Kereišiūtė, Miglė Plioplytė, 7 b)