Mokyklos renginiai

DRAUGŲ SUSITIKIMO ŠVENTĖ

rugsejo1_008Pažiūrėk – Pirma Rugsėjo
Pro rudens vartus įėjo!
Spalvos kitos ir žiedai,
Ir nauji vaikų veidai.

Šitas rytas juk tikrai kitoks – pilnas naujų įspūdžių ir pažinčių, mielų draugų, vedantis į pažinimą. Į tokį didelį ir margą žinių pasaulį, vadinamą mokykla. Ir nesvarbu, ar čia įžengi pirmą, ar paskutinį savo mokyklinį Rugsėjį „Varpe“, vis tiek pajunti, jog čia – Mūsų Namai.

Į Iškilmių aikštę pačius svarbiausius šios dienos žmones, pirmą kartą čia atėjusius mažuosius mūsų pirmokėlius, atvedė vyriausieji – dešimtokai.

„Tik nesakykim dar, / Kad viskas – buvo. / Sakykim – labas! / Mes pasirengę eit tolyn / Ir prie svajonės glaustis“, – skambėjo jų žodžiai, atsiliepdami į pirmokėlių žaismingus ketureilius. Jiems pritarė gaudžiantis Didysis Varpas ir sugiedota „Tautiška giesmė“.

„Šiandien mūsų čia susirinko labai simboliškas skaičius – 888 mokiniai, dar 56 Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriuje, 96 mokytojai“, – sveikinimo kalboje sakė mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas. Mokyklos bendruomenę su 25-uoju mokyklos Rugsėju sveikino Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, mokyklos tėvų komiteto pirmininkė Brigita Jokūbaitienė, Šakių parapijos klebonas Sigitas Matusevičius.

Šventės kulminacija – pirmokams teikiami Pirmoko pasai. Juos šiemet gavo 84 naujieji „Varpo“ piliečiai: po 28 visose trijose pirmose klasėse. Juos į pažinimo šalį ves ir pasiklysti neleis mokytojos Lilija Žurauskienė, Rita Bartkuvienė ir Vilma Šimkūnienė.

„Būkime linksmi ir žvalūs – šiandien ir visus mokslo metus!“ – pakiliai Draugų susitikimo šventę užbaigė vedėjai šeštokai Adelė ir Tadas.

„DONELAIČIO PAMOKOS“

Rugsėjo 6 d. „Varpo“ dramos studijos aktoriai su geriausia poetine kompozicija Lietuvoje pasirodė Sūduvos mėgėjų teatrų festivalyje „Atžalynas“. Festivalio atmosfera buvo puiki: ypatingas žiūrovų dėmesys ir aplodismentai – puikiausias įvertinimas buvusiems „varpiečiams“ Gerdai Bilskytei, Gerdai Geršvaltaitytei, Mariui Petkui, Tautvydui Šlapikui, Rugilei Bytautaitei, Justinui Naujokui. Rugsėjo 12 d. Dramos studija dalyvaus šventinėje eisenoje „Šiaulių dienos 2014“ ir Šiaulių dramos teatre kaip X-ojo tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio – kūrybinės laboratorijos „Baltoji varnelė“ dalyviai parodys Ovidijaus pjesę „Sapfo laiškas Faonui“. Režisierė Vilija Meškaitienė.

 

diena be automobilio

„MIŠKO DVASIA“

sokejai3

Rugsėjo 20 d. mokyklos liaudiškų šokių jaunuolių grupė „Pyne“ šoko unikaliame respublikiniame etninės kultūros renginyje „Miško dvasia“ prie Lekėčių girininkijos. Šventėje dalyvavo kolektyvai iš Klaipėdos, Marijampolės ir Kauno apskričių.

judrioji_savaitePROGRAMA

 

TIESIOG GIMTADIENIS

tiesiog gimtadienisNors daug buvo diskusijų dėl to, kaip mokyklai tapus dešimtmete suruošti tikrą „Grand balių“, kaip atrasti norinčių ir galinčių tai padaryti moksleivių… Spalio 3 – iosios vakarą niekas apie tai tikriausiai net nepagalvojo, nes čia, „Varpo“ scenoje, vėl viskas buvo tiesiog puikiai! Ir mažas, ir didelis, buvęs prieš žiūrovus, stengėsi ir jiems pavyko. Šmaikščias sceneles keitė dainos ir šokiai (ačiū svečiams – šokėjams iš Lenkijos Mozūrijos krašto dainų ir šokių ansambliui „Elk” bei liaudies šokių grupei „Kupolėlė“ iš Panevėžio „Velžio“ gimnazijos). Mūsų pačių šokių ir dainų, svečių sveikinimų, padėkos raštų mokytojas ir mokyklos darbuotojams buvo apstu.

Bene pirmą kartą mokyklos gimtadienyje atliktas cirko numeris (šaunuolės 5a klasės mokinės sesės dvynukės – Šakių cirko mokyklos auklėtinės!). Kaip visada žavėjo mokytojo Alvydo inprovizavija. Beje, tėvelių pasirodymas šįsyk buvo be galo linksmas ir uždegantis – taip ir norėjosi šokti iš vietos ir judėti kartu su jais.

Šventės pabaigoje visų kartu uždainuota  „Ir mes tikrai mylim „Varpą!“ sujungė ir balsus, ir širdis, nes MES TIKRAI MYLIM „VARPĄ“! 

Daugiau apie tai, ką mes tikrai mylime, klausykite „Žinių radijo“ archyvo rugsėjo 15 d. laidoje „Mokyklos ritmu“. 

AŠ TIKRAI MYLIU „VARPĄ“! (gal šis kūrinys taps mokyklos himnu? Pradėkim ruoštis!)
Muzika M. Mikutavičiaus
Žodžiai „Varpo“

Gyvenu Šakiuose, turiu draugų ir draugių,
Mokausi ,,Varpe“ ir man tai malonu.
Ir kuprinę mielą permetu per petį,
Anksti ryte žadintuvą pamatęs. 

Priedainis (2 kartus):
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Ar mylit jį jūs?

Ir mano kuprinė tarsi minų po karo
Pilna sunkių knygų neužsidaro,
Rašinėliai ir testai, įvairiausio spektro,
Pratybos su namuose atliktu namų darbu.

Priedainis (2 kartus):
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Ar mylit jį jūs?

Mokykloj nelakstau, neprasivardžiuoju,
Dainuoju, groju, šoku ir kartu sportuoju.
Protingas esu, mokinuos ir svajoju,
Žinau, ko toliau iš gyvenimo noriu.

Priedainis (2 kartus):
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Ar mylit jį jūs?

Milijoną turiu įsipareigojimų,
Kantriai gyvenu be apdovanojimų.
Pridarau klaidų, pripažįstu, kur dėtis,
Iš visų jėgų stengiuos būti geras varpietis.

Priedainis (2 kartus):
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Aš tikrai myliu ,,Varpą“!
Ar mylit jį jūs?


Warning: Division by zero in /home/varpas/domains/varpas.lt/public_html/wp-content/plugins/gallery-video/includes/class-gallery-video-template-loader.php on line 26

AKCIJA „PADĖKIME UKRAINAI!“

ukraina_saltis

Atsiliepdami į pagalbos prašymą ir reikšdami savo solidarumą  su kenčiančiais Ukrainoje, kviečiame visus mokytojus, mokinius ir jų tėvelius aukoti.

Reikalinga ši parama:  šilti drabužiai (megztiniai, liemenės, striukės, kailiniai, paltai, žieminės kepurės, šalikai, pirštinės, kojinės), žieminiai batai, šiltos antklodės ir miegmaišiai; maisto produktai (mėsos, žuvies, sutirštinto pieno ir kt. konservai, aliejus); sauskelnės (įvairių dydžių suaugusiems ir vaikams).

Tvarkingus daiktus ir kokybiškus maisto produktus atnešti į mūsų mokyklos 103 kabinetą pas socialines pedagoges darbo dienomis iki 14 valandos.

Akcija vyks iki 2014 m. lapkričio 7 dienos.

PALYDINT PAUKŠČIUS

Paukščių stebėjimasSpalio 16 d. valstybės įmonė „Šakių miškų urėdija“ į Lekėčių pagrindinę mokyklą pakvietė urėdijos globojamų Jaunųjų miško bičiulių būrelių narius dalyvauti renginyje „Palydint paukščius“. Kartu su kitais bendraminčiais jame pabuvojo ir mūsų mokyklos JMBB nariai (vadovė mokytoja Virginija Akulienė).

Renginyje kalbėjo Šakių miškų urėdijos atstovai, įdomiai ir vaizdžiai savo darbo subtilybes pateikė bei su įvairiausių paukščių balsais supažindino P. Abukevičiaus premijos laureatas, gamtos garsų įrašų ir filmų operatorius-režisierius Vidmantas Blažys. Apie paukščių gyvenimą pasakojo ornitologas Remigijus Karpuška.

Taip jaunieji mūsų mokyklos miško bičiuliai pradėjo šių mokslo metų gamtosauginę veiklą.

ŠIŲMETĖS MENO DIENOS „BE PAVADINIMO“

Kūrybai pasiruošęNėra tokio daikto, reiškinio, žmogaus ar įvykio, kad neturėtų vardo, pravardės ar pavadinimo. „Be pavadinimo“ – taip pat jau pavadinimas, nevaržantis lietis laisvai. Atrodo, pavyko: spalio 17 d. „Varpe“ veiksmas vyko 29 darbo vietose (dėl rudeninio oro sąlygų jos kiek keitėsi), kūrybai save nepatingėjo patikėti net 741 mokinys (skaičius toks didelis, nes visą savaitę kūrė visi pradinukai), išbandytas net 31 žanras ar kūrybos technikos variantas, jauniesiems ir ne tik kūrėjams vadovavo net 50 profesionalių menininkų, rajono ir mokyklos dailės bei kitų specialybių mokytojų. O kur dar gausybė pradinių klasių mokytojų!

Kad sukurta sočiai, abejoti nereikia. Tai iliustruoja fotografijos, o teksto apie šiųmetes meno dienas stygių kompensuoja LRT fonotekoje esantis spalio 15 d. laidos „Ryto garsai“ įrašas (rubrika „Mokykla šiandien“, 9.15 val.). 

Už lango teptukus išsitraukė Ruduo, o „Varpo“ mokykloje moksleiviai, mokytojai, tėveliai, įvairūs menininkai. Ir ne tik teptukus, bet ir klijus, ir adatas, ir peiliukus, ir aparatus, barstančius žiežirbas. Meną kūrė visi ir įvairiais būdais. Na, ir kas, kad pajutęs konkurenciją rudenio oras ne vieną kūrėją iš lauko įvijo patalpon, veiksmas kaip ir kasmet VYKO.

Pasibaigus penktadienio pamokoms daugelis moksleivių ir mokytojų rinkosi Iškilmių aikštėje. Čia prie jų prisijungė iš įvairių rajono bei respublikos vietų atvykę menininkai. Meno dienų pradžią paskelbė didysis varpas, ir visi išsiskirstė į savo darbo vietas: kas klasėse, kas mokyklos holuose, kas lauke ar netgi rūsyje paniro į meno gelmes ir platybes…Vieni su dailininku Jonu Daniliausku pastele piešė linksmuosius klounus, kiti su mokytojomis Lolita Rūgyte bei Egle Dragūnaityte tapė didžiulius paveikslus, treti tapo modeliais, ant kurių net rūbai iš šiukšlių maišų atrodė puikiai. Ne vieną moksleivį sužavėjo naujoji (modernioji) tekstilė, kurią šiemet pristatė menininkė Audronė Vorevičienė. „Varpo“ mokytojai irgi nesnaudė: jie tapė ant šilko, vėlė iš vilnos, pjaustė moliūgus, o dailės bei technologijų specialistai savas idėjas pildė pasitelkdami mokinius… Daug visko šią dieną atsirado mokykloje ir šalia jos: ir trys rudenišku rūbu pasipuošę bei pasiruošę bet ką bet kada ir bet kur nugabenti dviračiai, ir šiltai apsirengusios mokyklos kolonos, ir metalo paukščiai, skrendantys dangun, ir pietų stalas kitaip, ir grafiti ant stadiono tribūnų, ir netgi kino filmo premjera…

Smagu, kad Meno dienos vyksta ir kad darbai po jų dar ilgai puošia mūsų namus – „Varpo“ mokyklą. Juk viskam padaryti buvo tik viena diena (tiesa, pradinukai triūsė visą savaitę, todėl jų darbų gausybė), tik kelios valandos, o grožio ir jaukumo sukurta daug.

Programa

SUSIPAŽINOME SU KOVINĖMIS SPORTO ŠAKOMIS

Šakių rajono sporto klubų sąjunga rugsėjo – Susipazinomelapkričio mėnesiais kartu „Varpo“ mokykloje ir „Žiburio“ gimnazijoje vykdė projektą „Susipažink su kovinėmis sporto šakomis“. Visų klasių mokiniai – nuo pirmoko iki dešimtoko – susipažino su įvairiomis kovinėmis sporto šakomis – dziudo, MMA Bušido, Grappling imtynės, Aikido – ir jų požiūris į sportą tapo teigiamesnis, aktyvi ir patraukliomis formomis organizuota fizinė veikla skatino rinktis aktyvų laisvalaikio būdą.

Teorinius ir praktinius užsiėmimus vedė daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių kovos menų turnyrų nugalėtojas Kęstutis Smirnovas, sporto klubo „Audra“ treneriai Julius Konteikis ir Tautvydas Antanaitis.

NUO PIRMOKO IKI DEVINTOKO!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOrganizacija „Gelbėkit vaikus“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius spalio mėnesį pakvietė susiburti Lietuvoje nematytai iniciatyvai – pirmajam mūsų šalies istorijoje moksleivių Solidarumo bėgimui, kurio metu Lietuvos mokyklų moksleiviai rinko aukas vargstantiems Lietuvos ir Afrikos vaikams.

Mūsų mokykloje Solidarumo bėgimas startavo spalio 15 dieną. Jį pradėjo 5-9 ir kelių pradinių klasių mokiniai. Likusios klasės Solidarumo ratus mokyklos stadione bėgo visą savaitę kūno kultūros pamokų metu. Po to bėgikai ieškojo rėmėjų, kurie už jų nubėgtus kilometrus sutiks paaukoti lėšų Lietuvos vaikų dienos centrams ir Zambijos Mikutos kaimo mokyklai.

Džiugu, kad bėgime dalyvavo visos 15 pradinių klasių. Ir labai aktyviai: ne tik stengėsi nubėgti daugiau nei vieną ratą – simbolinį kilometrą – stadione, bet ir kuo daugiau rėmėjų rasti.

Pavyzdžiui, 4b klasės mokinys Tadas Stanaitis nubėgo net 10 tokių ratų, o tai būtų 3 tikri kilometrai ir dar 330 metrų. Tadas – pradinių klasių čempionas! Vicečempionas – Kajus Merčaitis iš 4a klasės – 9 ratai! Tado bendraklasis Salvijus Abromavičius nubėgo 7 ratus, tiek pat Gabrielė Juodaitytė (4a kl.) ir Odrė Bugvilaitė (1c kl.). Beje, 4b klasė yra absoliučiai geriausia mokykloje ir pagal surinktas lėšas – net 255 litai! Džiaugiamės ir 2a klase, kurios mokiniai ne tik labia gausiai dalyvavo, bet ir surinko 193 litus. Tai antroji aktyvumo vieta!

Iš 5-10 klasių grupės Solidarumo bėgime dalyvavo 5c, 5d, 6b, 6c, 8c, 9a klasių mokiniai. Sumaniausi aukų rinkėjai yra 5d klasės mokiniai – 165 litai ir 94 centai, o stipriausi bėgikai – Edvinas Juška (7d kl.) – 15 ratų, Gabrielė Kurielaitytė (8d kl.) – 14, Šarūnė Vizgirdaitė (5d kl.) ir Alanas Valaitis (7d kl.) – 12, Miglė Staugaitytė (5d kl.) – 10 ratų. Kiek bus juos pavertus į kilometrus, paskaičiuokite ratų skaičių daugindami iš 333 metrų.

Varpiečiai, Jūs šaunuoliai! Solidarumo bėgime dalyvavę mokiniai iš dvidešimt vienos klasės  rado tokių dosnių rėmėjų, kurie nepagailėjo net 1459 litų ir 74 centų!

 Neabejingi šiai akcijai buvo ir mūsų mokyklos Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai. Jų rasti rėmėjai paaukojo 320 litų ir 13 centų. Matyt, juos suviliojo mokinių nubėgti simboliniai Solidarumo kilometrai: Plaušinaitis Gytis (8 kl.) – 16 Solidarumo kilometrų, po 15 – Šukys Lukas (7 kl.), Šuopytė Gabija (5 kl.), Šuopys Nojus (3 kl.), Žalnierukaitė Augustė (4 kl.) – 13, Bacevičiūtė Emilija (4 kl.) – 12, Bacevičius Lukas (3 kl.)  – 11, po 10 Solidarumo ratų Sutkutė Gabrielė (8 kl.), Viržaitytė Gabija (5 kl.), Preisas Oskaras (5 kl.), Lenktaitis Gabrielius (2 kl.), Eduardas Viržaitis (2 kl.). Jiems Solidarumo diplomai jau įteikti, o varpiečiams tai padaryti planuojama lapkričio 12 d. Sekite tikslesnę informaciją!

Surinktos aukos jau pervestos 5 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą ir bus skiriamos vienai iš pagrindinių vaiko teisių – teisei į išsilavinimą – užtikrinti. Lietuvos dienos centrų vaikams ir vaikams, lankantiems naująją mokyklą Mikutos kaime, Zambijoje, bus nupirkta būtiniausių mokymosi priemonių.

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

Artėja lapkričio 16 – oji, Tarptautinė klevo lapastolerancijos diena, kuri nuo 1995 m. kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – Klevo lapas. Šis simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Tam yra kelios priežastys: visų pirma, gražus ruduo, kai ne kartą einant gatve ant galvos nusileidžia geltonas ar margas klevo lapas ir visiškai nesuerzina; kita priežastis – neseniai ant automobilių stiklų atsiradę žali klevo lapai, skelbiantys, jog mes turime būti tolerantiški nepatyrusiems vairuotojams. Ar pastebėjote, jog krintantiems lapams, kurie šiukšlina šaligatvius ir gatves, esame pakantūs ir grožimės jais, nes toks yra gamtos ciklas ir tai yra neišvengiama ir taip įprasta. O kaip reaguojame į kitus dalykus?

Programa

Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimo renginiai mokykloje:

  • Lapkričio 10-14 d. 5-10 klasių valandėlėse aiškinamės Tolerancijos sąvoką, stengiamės prisiminti arba  sugalvoti bent po vieną netolerancijos atvejį.
    Dorinio ugdymo pamokose aptariami netolerancijos atvejai trijose aplinkose: mokykloje, šeimoje, valstybėje.
    Dailės pamokose piešiami klevo lapai (apibraukiami kontūrai spalvotame ar baltame popieriuje). Vėliau ant šių klevo lapų pateikiami pastebėtų netolerancijos atvejų pavyzdžiai trijose aplinkose: mokykloje, šeimoje, valstybėje. Prie teksto autorius parašo savo vardą ir klasę arba amžių. Darbai pristatomi į 103 kabinetą.
  • Lapkričio 13 d. bus atrinkti originaliausi ir įdomiausi pavyzdžiai, kurie eksponuojami mokykloje.
  • Lapkričio 10-14 dienomis kiekviena klasė piešia plakatą su šūkiu. Plakatas galėtų būti T raidės formos. Šio šūkio prasmė – toleruoti visuomenę, kurioje mes gyvename, ir kitų valstybių žmones.
    Tolerancijos medis su pakabintais Klevo lapais papuoš mokyklos paradinį holą, kad kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių sužinotų apie Tolerancijos dienos prasmę.
  • Lapkričio 10-14 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvaus Tolerancijos akcijoje „Pasidalinkime Tolerancijos apyrankėmis“: gamins apyrankes iš įvairių medžiagų ir ant jų užrašys gerumo, draugiškumo, mandagumo žodžius. Lapkričio 14 dieną pradinių klasių mokiniai dalins Tolerancijos apyrankes draugams, mokytojams, kitiems mokyklos bendruomenės nariams.Mokiniais skaitys pasakas apie toleranciją, draugiškumą ir jas analizuos, žiūrės animacinius filmus ir juos aptars.

KVEPĖJO PYRAGAIS IR KILNIAIS NORAIS

Kvepėjo pyragaiKetvirtadienis buvo lapkričio 13 diena, tačiau visai ne juoda, bet spalvinga, įvairiaformė, kvapni ir gardi. Gausybė įvairiausių kepinių – nuo sausainiukų, keksiukų iki tortų – mokyklos valgykloje ir kavinėje per dvi pertraukas masino didelius ir mažus. Mokykloje organizuota „Pyragų diena“ – viena iš TV3 ir labdaros fondo „Vienybė“ „Išsipildymo akcijos“ dalių. Tradiciškai kiekvienų metų lapkritį TV3 ragina savo darbovietėje ar mokslo įstaigoje kepti pyragus, juos pardavinėti kolegoms, o surinktas lėšas kviečia paaukoti vaikų globos namų auklėtiniams ir likimo nuskriaustiems vaikams.

Mūsų mokykloje šioje akcijoje dalyvavo 16 klasių, pavieniai mokiniai, mokytojos, mamos. Aktyviausi buvo pradinukai, jų mokytojos ir mamos, tačiau neabejingi liko ir 5-9 klasių mokiniai. Jų kilnūs norai ir konditeriniai sugebėjimai davė puikių vaisių: surinkta arti 500 litų (net 80 Lt surinko 3a klasės mokiniai, po 76 Lt už skanumynus surinko 4b ir 7d klasės). Pinigai bus paaukoti „Išsipildymo akcijai“ ir skirti vaikų gydymui (vaistams, medicininei įrangai pirkti, operacijoms), bus gerinama buitis ir teikiama papildoma reabilitacija.

Akciją mokykloje koordinavo direktoriaus pavaduotoja V. Kočiūnienė, mokytojos J.Poderienė ir R. Grybienė.

Pasidžiaukime visų mūsų gerumu!

TOLERANCIJOS SAVAITĖ BUVO LABAI ĮDOMI IR KŪRYBINGA

Tolerancijos savaitė buvo labai įdomi ir kūrybinga. Tolerancijos medisVeiklos turėjo tiek pradinukai, tiek vyresnieji. Pradinių klasių mokiniai iš įvairių medžiagų gamino apyrankes. Joms buvo padaryti spalvoti užrašai su gerumo, draugiškumo, mandagumo žodžiais. Lapkričio 14 dieną pradinių klasių mokiniai savo kurtas tolerancijos apyrankes dalijo draugams ir mokytojams. Aktų salėje vyko kino pertrauka, per kurią mažieji mokinukai žiūrėjo animacinį filmuką „Skruzdėlytė tauškalytė“.
 Smagus ir kūrybingas užsėmimas teko vyresnių klasių mokiniams. Jie kūrė įvairius plakatus, susijusius su tolerancija. Kabėdami ant mokyklos sienų, jie mums primena išlikti tolerantiškiems bet kokioje situacijoje,. Per dailės pamokas mokiniai kūrė klevo lapus, ant kurių išdėstė dažniausiai pasitaikančius netolerancijos atvejus mokykloje, šeimoje, valstybėje.
Lapkričio 12 dieną mokykloje buvo pyragų diena. Ne viena klasė joje dalyvavo ir  pardavinėjo savo iškeptus gardumynus. Gautus pinigus mokykla aukojo „Išsipildymo akcijai“. Buvo labai smagu ir gardu!
Tikėkimės, ši savaitė skatins visus būti tolerantiškesnius ir geresnius! Lauksime kitų metų!

Miglė Plioplytė, Agnė Kereišiūtė 7b

„…Daug kartų gyvenime jus įžeis, bus žmonių, kurie skaudins, trenks į žemę. Gal jausitės nieko verti, bet visada atminkite, kad jūsų vertė niekada nepasikeis tiems, kurie jus myli. Net ir blogiausiais momentais jūsų vertė yra ta pati, nepriklausomai nuo to, kiek sulamdyti bebūtumėt !“

 Tokiais žodžiais gerumo savaitę turėtų pradėti kiekviena mokytoja. Esu „Varpo“ mokinė ir šiais metais per įvairias akcijas, renginius nejaučiu tokio entuziazmo kaip anksčiau. Dabar gerumo savaitė praėjo tik su keletu plakatų, kuriuos skaito tikrai ne dažnas. O turėtų būti kitaip: visi pradinukai ir netgi vyresnių klasių mokiniai turėtų sulaukti bent vienos pamokos apie toleranciją, gerumą, visų žmonių lygybę visuomenėje. Per metus turėtų įvykti bent keletas užsiėmimų tolerancijos tema, nes visgi, kad ir kaip nemalonu tai sakyti, šiais laikais užgauliojančių žodžių daugiau nei komplimentų, ypač tarp pradinukų. O jie juk – ateinanti karta, kuri pakeis ir mokys dar kitas ateinančias kartas! Tad pasirūpinkime, kad užaugintume tobulėjančią ir mandagią tautą!

Daina Žebrauskaitė, 10a 

NACIONALINĖ KARJEROS SAVAITĖ

karjeros savaite

Rinktis sau tinkamą profesiją ir ateities kelią – visada sunku ir atsakinga. Moksleiviai dažnai tiesiog nežino, kuo galėtų tapti bei kokių karjeros galimybių turi įvairių sričių profesionalai. Tačiau pasitelkdami į pagalbą konkrečius organizacijų darbuotojus, mokytojai gali vaikus supažindinti su įvairiomis profesijomis. Jų atstovai moksleiviams papasakos svarbiausius dalykus apie jiems aktualų karjeros kelią.
Tokia galimybė moksleiviams suteikiama lapkričio 24-28 d.: Lietuvos mokyklose organizuojama Nacionalinė karjeros savaitė.

Šakių „Varpo“ mokykloje vykstantys renginiai:

Lapkričio 27 d.
9.55 – 10.40 val. praktinis / veiksmo užsiėmimas: „Savęs pažinimas, savęs pateikimas“. (5-7 klasėms). Lektorius Robertas Šunokas.
11.00 – 11.45 val. praktinis / veiksmo užsiėmimas: „Savęs pažinimas, savęs pristatymas“. (8-10 klasėms). Lektorius Robertas Šunokas.
12.05 – 12.50 val. pažintis su informatiko, lektoriaus, seminarų organizatoriaus profesija. (8-10 klasėms). Lektorius Robertas Šunokas.
14.00 val. seminaras mokytojams „Tikslai, vertybės, veiksmo metodų taikymas pamokose“. Lektorius Robertas Šunokas.

Klasėse vyks šie renginiai:

1c kl. – 27 d. klasės valandėlė „Kuo būsiu užaugęs“.
2e kl. – klasės valandėlė, kurią ves grafikos dizainerė Vaida Birgiolaitė.
3a kl. – klasės valandėlė „Medicinos darbuotojo profesija“. Lektorė Loreta Mureikienė.
3b kl. – projekto „Kuo užaugęs noriu būti“ surinktos medžiagos ir darbų pristatymas – paroda.
3c kl. – 24 d. ekskursija į Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyrių.
4a kl. – stendo apie profesijas ruošimas.
4b, 4c kl. – ekskursija į Kauno Žaliakalnio policijos komisariatą.
4d kl. – 24 d. klasės valandėlė „Tėvelių profesijos“.
5d kl. – klasės valandėlė „Kuo norėčiau būti“.
6a kl. – ekskursija į Šakių rajono policijos komisariatą.
7d kl. – išvyka į Šakių Rociškių pasienio užkardą.

LAUKIAME BALTŲ ŠVENTŲ KALĖDŲ

Mokykla iš kiemoGruodis nors ir neatnešė sniego, bet švenčių laukimą tikrai: net mokyklos išorė ir vidus apie tai kalba. Langai pasipuošė žiemos raštais, o pravėrę paradines duris atsiduriame baltame pasaulyje. Mus pasitinka trys nuostabios baltut baltutėlės eglės, o iš „padangės“ pirmo aukšto koridoriuose ir kavinėje leidžiasi didžiulės snaigės. Jų tiek daug ir jos tokios įvairios, kad pasijunti tikroje kalėdinėje pasakoje. Šitą grožį sukūrė mokytojos Vilma Frančiakienė ir Lina Smilgiuvienė su savo mokiniais.

Su šventine nuotaika belieka laukti atostogų.