PRADINUKŲ SAVAITĖ

Kovo 4 – 8 dienomis mokykloje vyksta Pradinukų savaitės renginiai.

Savaitę pradėjo pirmokų estafečių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Visi stengėsi, visi džiūgavo ir nugalėtojų čia nebuvo, nes laimėjo draugystė!

Pirmadienį mokyklos aktų salėje pasitikrinti istorines žinias apie Lietuvą susitiko keturios trečių klasių mokinių komandos. Klausimų buvo daug ir įvairių, netgi netradiciškai įdomių.Vieni žinojo daugiau, kiti mažiau, tačiau malonumą patyrė ir komandos, ir žiūrovai. Jie taip pat galėjo pasitikrinti savo žinias. Stipriausia komanda, surinkusi daugiausia taškų, buvo iš 3 d klasės!

Ketvirtokai patikrino savo žinias protmūšyje „Lietuva”, kurį organizavo mokytojos Aida Kriaučiūnienė ir Virginija Čereškevičienė. Dalyvavo 4 komandos po aštuonis mokinius. Visiems teko įveikti keturis turus po dešimt klausimų. Geriausiai pavyko 4c kl. komandai. Ji laimėjo I vietą, 2 vieta atiteko 4b kl., 3 vieta- 4d kl. Visos komandos džiaugėsi diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis. Žiūrovai taip pat dalyvavo: jie pildė atsakymų lapus ir daugiausiai taškų surinkę buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Antradienį visa mokykla kvepėjo blynais. Vienur kitur per pertraukas iš klasių išlįsdavo čigonėliai, oželiai, daktaras ar net giltinė! Pradinukai šventė Užgavėnes! Per trečiąją pamoką drąsiausieji, nepabūgę stipraus pavasarinio vėjo, rinkosi mokyklos kieme žaisti žaidimų, šokti ratelių, vieni į kitus pasižvalgyti ir skanėstais pasivaišinti. Čia vyko Kanapinio ir Lašininio kova, o galų gale visi sudegino Morę, kad pavasaris neužtruktų ir žiema kuo greičiau išeitų.

Trečiadienį, artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, antrokai sugalvojo akciją ,,Aš. Mes. Lietuva“.  Jie ketino aplankyti savo bendraamžius kitose klasėse, su jais pabendrauti ir apsikeisti dovanėlėmis – sveikinimais. Klasėse vaikai prisiminė sunkų Tėvynės kelią į Nepriklausomybę, sukūrė spalvingas Lietuvos kontūrus primenančias mandalas, ant jų dailiai išvedžiojo sveikinimus draugams ir Lietuvai. Visiems buvo  įdomu, pas ką jie nukeliaus. Apsilankyti pas draugus buvo labai smagu. Pasirodo, kitose klasėse mokosi  daug pažįstamų! Smagiausia buvo  apsikeisti sveikinimais, juos skaityti ir susirasti naujų draugų.

Ketvirtadienį visi pradinukai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Apkabinu Lietuvą”. Pasigaminę trispalves gėlytes, žvalūs ir energingi,visi drauge aplankėme V.Kudirkos paminklą, ten sugiedojome himną, sužinojome keletą V. Kudirkos gyvenimo faktų Šakiuose, paskaičiavome, kiek metų praėjo, kai 1990m. kovo 11d. Aukščiausia taryba paskelbė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Akciją vainikavo choristų atlikta daina „Čia mano namai”.

Kovo 8 dieną pradinukai rinkosi į sporto salę. Čia vyko lėktuvėlių varžybos „Skrydis Lietuvai”. Prisiminę Dariaus ir Girėno drąsų skrydį per Atlanto vandenyną, visi stengėsi, kad kuo toliau skrietų lėktuvėliai. Turėjome ir svečių – savo jėgas varžybose išbandė priešmokyklinukai ir jų draugai iš „Klevelio” bei „Berželio”. Toliausiai savo lėktuvėlius nuskraidinę mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.