PO NEIŠBLĖSUSIŲ ĮSPŪDŽIŲ TARPTAUTINIAME ŠOKIŲ FESTIVALYJE – Į LIETUVOS ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĘ

Liepos 1 d. mūsų mokyklos liaudiškų šokių grupės „Pynė“ jaunučiai ir jauniai išvyko į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos…“, kur liepos 5 d. 13 val. pasirodys Šokių dienos „Saulės rato ritimai“ programoje. O iki tol buvo ir tarptautinis festivalis, ir Pasaulio zanavykų sambūris…

Kolektyvo vadovės Vitalijos Venienės informacija apie tarptautinį festivalį.

Gegužės 24 – 30 dienomis mūsų mokyklos liaudiškų šokių grupės „Pynė“ jauniai dalyvavo Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame VIII tarptautiniame vaikų ir jaunimo festivalyje „Saulėtasis kaštonas“, kurio devizas – „Vaikai už taiką pasaulyje“. Tai ne pirmas kartas, kai „Pynės“ šokėjai dalyvauja šiame festivalyje. 2012 m. „Pynės“ jaunuolių grupė taip pat dovanojo koncertinę programą Ukrainos žiūrovams. Kadangi šio festivalio organizatoriai Olegas ir Lena Melnikai yra kolektyvo „Vitaminščiki“ vadovai, tai „Pynės“ šokėjams su šiuo nuostabiu kolektyvu teko susipažinti dar Lenkijoje, Elko mieste vykstančiame festivalyje. Taip prasidėjusi graži draugystė tęsiasi iki šiol.

Šių metų festivalyje dalyvavo net 10 užsienio šalių. Tai Ganos (Afrika), Indijos, Mongolijos, du Turkijos kolektyvai, Moldavijos, Juodkalnijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos („Pynė“) šalių šokėjai. Festivalį papuošė tautinių mažumų šokėjai, gyvenantys Kijeve – Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Vokietijos kolektyvai. Jie teisę pasirodyti šiame festivalyje turėjo išsikovoti konkurse.

Festivalio organizatoriai labai pasistengė, kad šokėjai būtų užimti kiekvieną festivalio dieną, ne tik koncertuodami, bet ir keliaudami po Kijevą. Kiekvieną šokėjų kolektyvą prižiūrėjo, padėjo, lydėjo kolektyvo „Vitaminščiki“ šokėjų tėveliai. Jie stengėsi išpildyti visus mūsų  norus, padėti susigaudyti festivalio programoje ir pagelbėti bet kurioje situacijoje.

 

 

 

 

 

 

 

Pirmąją dieną mus svetingai sutiko kolektyvo „Vitaminščiki“ vadovai,  šokėjai ir jų tėveliai. Šis puikus kolektyvas dovanojo savo koncertinę programą visiems atvykusiems šokių kolektyvams. Surengtas susipažinimo vakaras ir puiki diskoteka.

 

Antrąją dieną visi šokėjai galėjo stebėti  „Master klas“ – Ukrainos choreografijos universiteto studentų meistriškumo pamokas – repeticijas. Čia ne vienam šokėjui žadą atėmė profesionalų šokėjų pasirodymas. Tai viena iš aukštųjų mokyklų, ruošiančių profesionalius šokėjus.

Pasidžiaugę šiuo reginiu visi išsiruošė į ekskursiją po Kijevo miestą. Kiekvieno kolektyvo viena šokėjų pora ir vadovas dalyvavo įvairiuose oficialiuose priėmimuose – Kultūros ministerijoje, Kijevo miesto merijoje, Kultūros departamente, Choreografijos universiteto administracijoje ir Sviatošinskio rajono administracijoje.

Šeštadienį mūsų jau laukė festivalio atidarymas, eisena ir  koncertai. Pirmasis koncertas vyko Sviatošinskio rajono Internacionaliniame parke ir buvo skirtas Kijevo miesto šventei pažymėti. Parku keliavo spalvinga visų kolektyvų eisena su savo šalių vėliavomis, atributika, dainuodami ir šokdami. Koncertas vyko visą dieną, tik vakare  pasiekėme savo bendrabutį.

Sekmadienį visi kolektyvai autobusais atvažiavo į Ukrainos nacionalinį liaudies buities muziejų „Pirogovo“. Vėl dalyvavome eisenoje, koncertavome ir mes, vieni iš nedaugelio šalių, dalyvavome mugėje (pardavinėjome lietuviškus suvenyrus, „grybukus“, saldainius). Taip pat sulaukėme daug padėkos žodžių už dalyvavimą labdaros akcijoje, skirtoje vaikams, turintiems negalią. Atvežėme savo rankų darbo gaminių, o organizatoriai už juos surinktus pinigėlius paskyrė vaikučiams su negalia.
Pirmadienį stebėjome šokėjų meistrų „Šokio virtuozai“ konkursą, o po pietų vyko iškilmingas festivalio parodomasis koncertas Kultūros centro rūmuose, kur šokėjai demonstravo po geriausią savo šokį. Vakare visi festivalio dalyviai linksminosi smagioje diskotekoje „Bingo“ naktiniame klube.

„Pynės“  šokėjai laisvu metu (dažniausiai vakarais) stengėsi apžiūrėti Kijevo miestą. Didžiausią įspūdį paliko keliavimas metro: tai buvo nauja patirtis ir smagi kelionė į Kijevo senamiestį. Aplankėme  garsiąją Maidano aikštę, grožėjomės Sofijos aikšte, kurioje Europos futbolo čempionatui pastatyta didžiulė taurė. O kur dar soborų ir kitų pastatų grožis… Paragavome ir ukrainietiškų patiekalų, prisipirkome suvenyrų, saldainių ir kitokių lauktuvių):

 

 

 

 

 

 

 

Visos kelionės Į Kijevą metu mums teko draugauti su Lenkijos Elko miesto šokėjais: kartu važiavome vienu autobusu, kartu pietaudavome, kartu pramogavome. Tikrai susiradome naujų draugų):

Kolektyvo nuotraukos

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.