LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

Balandžio 11 dieną Šakių „Varpo“ mokykloje vyko rajoninė lietuvių kalbos olimpiada. Kadangi 2019-tieji metai paskelbti vietovardžių metais, tad ir olimpiada buvo skirta Šakių rajono  vietovių pavadinimams. Olimpiadoje dalyvavo komandos iš aštuonių rajono mokyklų: Slavikų pagrindinės mokyklos, Lekėčių mokyklos daugiafunkcinio centro, Plokščių mokyklos daugiafunkcinio centro, Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos, Kriūkų mokyklos daugiafunkcinio centro, Lukšių V. Grybo gimnazijos, Sintautų pagrindinės mokyklos ir Griškabūdžio gimnazijos.

Pirmoji užduotis buvo komandų prisistatymas. Juos komandos turėjo sieti su savo gyvenamųjų vietovių pavadinimais. Vėliau mokiniai atliko įvairias teksto suvokimo ir gramatines užduotis. Paskutinė užduotis – komandų kapitonams: jie turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su Šakių rajono objektais.

Kol vertinimo komisijos nariai taisė užduotis, mokytoja Vilija Meškaitienė vedė teatro pamoką olimpiados dalyviams ir jų mokytojams.

Šiemet nugalėtojais tapo Lekėčių mokyklos daugiafunkcinio centro komanda „Lekėtukai“. Antrąją vietą užėmė Griškabūdžio gimnazijos komanda „Novužė“. Dėl trečios vietos kilo diskusija: tiek pat taškų surinko dvi komandos – Lukšių V. Grybo gimnazijos komanda „Lukštukai“ ir Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos komanda „Liociukai“. Kadangi komandų prisistatyme lukšiečiai surinko daugiau taškų, jiems ir buvo nuspręsta skirti trečiąją vietą.

Nugalėtojus ir visus dalyvius pasveikino, padėkos raštus ir dovanėles įteikė Šakių rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Kasparavičienė. 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.