GIESMĖS PAJŪRYJE

Sakralinės muzikos festivalis ,,Laudate Dominum’’ Juodkrantėje vyksta jau nuo 2000 metų. Šis renginys stiprina ryšius tarp įvairių mokyklų, bendradarbiaujančių organizacijų bei bendruomenės narių. Kiekvienais metais į festivalį atvyksta apie 200 mokinių iš įvairių Lietuvos ir užsienio miestų. ,,Varpo’’ mokyklos mišrus choras jau penkti metai noriai dalyvauja šiame festivalyje.

Festivalis, kuris vyko gegužės 25 – 26 dienomis, buvo skirtas kompozitoriaus Juozo Naujalio 150 – osioms gimimo metinėms paminėti.  Šiais metais prieš išvykstant mums iškilo nemažai iššūkių: sugedo autobusas, keitėsi vairuotojas, neradome antro lydinčio mokytojo, bet direktoriaus dėka vis tiek pavyko išvykti. Prieš festivalį pasivaikščiojome Klaipėdos molu, aplankėme jūrų muziejų ir įsikūrėme Juodkrantės kultūros centre. Tuomet jau apsirengę choro aprangą išvykome į Nidą, kur ir vyko festivalio atidarymas. Jo metu visus mus užliejo festivalio džiaugsmas, giesmių grožis, ypatinga aplinka. Po renginio turėjome galimybę pasigrožėti gražiausiais Nidos kampeliais. Grįžę į Juodkrantę dar ilgai dainavome, bendravome, ėjome prie jūros, kopėme į Raganų kalną. Antra festivalio diena vyko Juodkrantėje. Čia prisijungė dar daugiau dalyvių, atvyko svečių iš užsienio.

Grįždami iš festivalio užsukome į Ventės ragą, kur įsikūręs paukščių žiedavimo centras. Sunku papasakoti mūsų emocijas autobuse, kai daug dainavome, juokėmės, dalijomės įspūdžiais ir svajojome. Atsisveikinome su festivaliu su viltimi dar ne vieną kartą sugrįžti!

Choristė Atėnė Kutkaitė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.