APIE KALBĄ IR RAŠTINGUMĄ

Gegužės 3 dieną „Varpo“ mokykloje lankėsi sociolingvistė Loreta Vaicekauskienė. Ji skaitė paskaitą mokiniams apie jaunimo kalbą, kuri visai nebloga, o su mokytojais kalbėjosi apie raštingumą, kuris visai, pasirodo, nežlunga.

Mokiniai paskaitą įvertino kaip labai įdomią ir kiek netikėtą, nes jiems buvo smalsu, kaip mokslininkai ištiria jaunimo kalbą, ką duoda jaunimo kalbos vartojimas suaugusiam žmogui, suprato, jog jų vartojama kalba nėra jau tokia bloga. Nors mokiniams nebuvo drąsu eiti į dialogą su mokslininke, šiai prakalbus apie keiksmažodžius aktų salėje buvę aštuntokai ir septintokai pagyvėjo, o tada ir klausimų atsirado. Ne vienas po paskaitos džiaugėsi galėjęs gyvai pamatyti  nuotaikingą, iškalbingą, jaunatvišką L.Vaicekauskienę, nes iki šiol ją pažinojo tik iš mokytojos Aidos pasakojimų bei žiūrėtų įrašų per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas.

Vėliau viešnia susitiko su mokytojais, panorusiais iš mokslininkės išgirsti apie tikrą lietuvių kalbos situaciją. Daug kalbėta, nemažai diskutuota. Ir vis tik vėl sugrįžta prie minties, jog mokytojas yra įspraustas į mokymo programas, į vertinimo instrukcijų rėmus, kurie ne visada ugdo kūrybišką, mąstantį žmogų.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.