Projektai

ĄŽUOLIUKAS – MOKYKLŲ 10-IES METŲ DRAUGYSTEI

Draugystė tarp mūsų mokyklos ir Lenkijos Veršchovo (Wierzchowo) Jono Pauliaus ll-ojo gimnazijos tęsiasi jau 10 metų, todėl labai norėjosi tai įamžinti. Vykdami į Lenkiją, kur buvo vykdoma antroji projekto „Mokykla nėra viskas. Ką mokiniai Lietuvoje ir Lenkijoje veikia po pamokų“ dalis, vežėme ąžuoliuką, kuris pasodintas prie jų mokyklos, o antrasis ąžuoliukas pasodintas mūsų mokyklos žaliojoje zonoje. Visi projekte dalyvavę mokytojai jį draugiškai pasodinome ir labai tikimės matyti augantį ir stiprėjantį medį, kaip ir draugystę tarp mūsų mokyklų.

Pasodinę ąžuoliuką aptarėme projekto duotą naudą, diskutavome apie mokinių užimtumą pertraukų metu bei po pamokų. Labai stengiamės, kad mokiniai pertraukų metu būtų užimti vienokia ar kitokia veikla. Žinoma, mokykla didelė, mokinių daug, norų daug, o galimybės su norais ir idėjomis kartais nesuderinami, tačiau mokiniai pertraukų metu gali žaisti judriuosius žaidimus sporto salėje (skirtingomis dienomis berniukai ir mergaitės). Yra biblioteka ramesnės aplinkos ieškantiems. Planuojamas relakso kambarys, kuriame susirinkę mokiniai galės klausytis muzikos. Taip pat planuojami folkloriniai žaidimai choreografijos salėje.

Po pamokų mokiniai turi begalę pačių įvairiausių veiklų, ar būrelių, pradedant šokių, dramos, dainavimo, sporto ir baigiant pačiais naujausiais darbų su oda ar tapybos ant šilko. Po pokalbio nusprendėme, kad mokiniai galėtų eksponuoti savo kūrybos darbus mokyklos erdvėse.

Pagal projekto vykdytą apklausą paaiškėjo, jog mokinių popamokinio užimtumo poreikiai patenkinami daugeliu atvejų. Šakiuose yra meno mokykla su muzikos, dailės ir choreografijos skyriais, sporto klubai, baseinas ir kt., kur mokiniai gali save realizuoti.

Kalbėjome ir apie mokinių motyvacijos skatinimą. Šia tema Lenkijoje išgirdome daug psichologo patarimų ir šios vertingos medžiagos „nepadėsime į stalčių“, bet pasidalinsime su kolegomis ir pasinaudosime ja.

Džiugu, kad mokiniai, norintys rasti sau mielos veiklos, tai gali padaryti, o mūsų užduotis padėti jiems atskleisti savo talentus, užsiiminėti sau miela širdžiai veikla, tapti labiau matomais, įgyti drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Projekto koordinatorė Daiva Mažeikienė

„AUGU SVEIKAS IR SAUGUS“

Nuo pačios šių mokslo metų pradžios iki gruodžio 29 d. mūsų mokykla kartu su „Gelbėkit vaikus“ Šakių vaikų dienos centras vykdė projektą „Augu sveikas ir saugus“. Taip buvo skatinamas bendradarbiavimas padėti išmokti vaikams plaukti. Šakių Jaunimo kūrybos ir sporto centro baseine plaukimo pratybomis pasinaudojo per 70 2c kl., 2d kl., 4c kl., 4d kl. mokinių.

Manoma, kad projekto tikslas pasiektas, nes visi vaikai išlaikė kontrolinius normatyvus.

SOLIDARUMO BĖGIMAS

Organizacija „Gelbėkit vaikus“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius spalio mėnesį pakvietė susiburti Lietuvoje nematytai iniciatyvai – pirmajam mūsų šalies istorijoje moksleivių Solidarumo bėgimui, kurio metu Lietuvos mokyklų moksleiviai rinko aukas vargstantiems Lietuvos ir Afrikos vaikams.

Mūsų mokykloje Solidarumo bėgimas startavo spalio 15 dieną. Jį pradėjo 5-9 ir kelių pradinių klasių mokiniai. Likusios klasės Solidarumo ratus mokyklos stadione bėgo visą savaitę kūno kultūros pamokų metu. Po to bėgikai ieškojo rėmėjų, kurie už jų nubėgtus kilometrus sutiks paaukoti lėšų Lietuvos vaikų dienos centrams ir Zambijos Mikutos kaimo mokyklai.

Džiugu, kad bėgime dalyvavo visos 15 pradinių klasių. Ir labai aktyviai: ne tik stengėsi nubėgti daugiau nei vieną ratą – simbolinį kilometrą – stadione, bet ir kuo daugiau rėmėjų rasti.
 

KOVINĖS SPORTO ŠAKOS

Šakių rajono sporto klubų sąjunga rugsėjo – lapkričio mėnesiais kartu su „Varpo“ mokykla ir „Žiburio“ gimnazija vykdo projektą „Susipažink su kovinėmis sporto šakomis“. Vaikai ir jaunimas susipažįsta su įvairiomis kovinėmis sporto šakomis ir jų požiūris į sportą tampa teigiamesnis, aktyvi ir patraukliomis formomis organizuota fizinė veikla skatina rinktis aktyvų laisvalaikio būdą.

Užsiėmimus su 1-10 klasių mokiniais veda treneriai Kęstutis Smirnovas, Julius Konteikis, Tautvydas Antanaitis.


EISMO SAUGUMAS 

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“, kuriame Zanavykų muziejus kartu su asociacija „Lukšių bendruomenės centras“, Šakių „Varpo“ mokykla ir Slavikų seniūnijos bendruomenės centru numatė keletą informacinių šviečiamųjų renginių. Pirmieji „Varpo“ mokyklos renginiai – startas į didelius ir gražius saugaus eismo renginius ateityje.


Saugi mokykla