JAU DEVINTĄJĮ KARTĄ

Dramos studija, dabar jau jungtinė – „Varpo“ ir „Žiburio“ – keliavo į Siciliją, į tarptautinį jaunimo klasikinio teatro festivalį, kuris šiemet buvo jubiliejus – dvidešimtasis!

sicilija visiNusileidome Comiso miesto Vincenzo Magliocco aerouoste, kuris pradėjo veikti dar visai nesenai – 2013 m. gegužės 30 d. Kol kas čia yra tik 9 skrydžių kryptys, viena iš jų – į Kauną. Mūsų skrydis truko 3 val. 15 min. Išlipę iš lėktuvo, pasiėmę visus savo daiktus, sėdome į autobusą ir išvažiavome į Palazzolo Acreide miestelį, Colle Acre viešbutį, kur gyvenome 4 paras.

Šiame miestelyje gyvena tūkstantis gyventojų. Jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Žymiausi architektūros paminklai yra Šv. Sebastijono bažnyčia, Šv. Povilo bazilika bei Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apreiškimo bažnyčia.

Šių metų Palazzolo Acreide vykusiame dvidešimtajame tarptautiniame jaunimo antikinio teatro festivalyje mes vaidinome Ovidijaus pjesę „Sapfo laiškas Faonui“. Pasirodėme  buvusio senovinio miesto Akrai graikų amfiteatre. Jame tomis dienomis vaidino dar keturios jaunimo antikinio teatro trupės, mes matėme net tris spektaklius.

Taip pat aplankėme ir Sirakūzus. Šiame mieste gyvena net 70 tūkstančių gyventojų. Lankėmės graikų amfiteatre, talpinančiame apie 15000 žiūrovų. Čia nuo 1914 metų rodomi antikinių spektaklių ciklai, kuriuos organizuoja Nacionalinis antikinės dramos institutas. Mes žiūrėjome graikų dramaturgo Aischilo trijų dalių tragedijos ,,Orestėja“ antrosios dalies ,,Vyno aukotojai“ ir trečiosios dalies ,,Eumenidės“ inscenizacijas, sujungtas į vieną spektaklį.

Vieną dieną praleidome Ragūzos mieste. Su juo mus supažindino gidas. Sužinojome, kad miestą sudaro dvi dalys – senamiestis, vadinamas ,,Hyblos sodai“, ir naujoji miesto dalis. Senamiesčio vadinamoji Ragusa Ibla dalis 2002 m. buvo įtraukta į Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šioje dalyje yra išlikę graikų nekropolio fragmentai, daug Sicilijos baroko architektūros paminklų, tokių kaip Šv. Jurgio Bazilika, Santa Maria delle Scale bažnyčia, gotikinė normanų Šv. Antano bažnyčia.

Po ekskursijos važiavome į Marina di Ragusa uostą, kur maudėmės Viduržemio jūroje ir lepinomės saulėje. Tiesa, buvome užsukę į Donnafugala pilį, deja, nepavyko patekti į vidų, nes buvo filmuojamas vaidybinis filmas.

Po kiekvienos išvykos grįždavome į viešbutį, kur mus pasitikdavo draugiški italai, pavaišindavo skaniu itališku maistu. Nepamirškime ir Tancredi restorano, kuriame maistą nešė be perstojo.

Ši savaitė buvo nuostabi – pamatėme daug įspūdingų spektaklių, bridome į Viduržemio jūrą, susiradome naujų draugų ir susipažinome su italų kultūra. Norėtume pakartoti šią kelionę dar ne kartą.

Milda Vasiliauskaitė, Paulina Diržiūtė, 8a

Įrašas paskelbtas temoje 2013-2014 mokslo metai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.